reklamı kapat

POPÜLER

Sony lisanslı yeni PS4 oyun kumandaları

Geçen günlerde yaptığımız haberde Sony’nin lisans verdiği bir oyun kumandasının hazırlandığını sizlere aktarmıştık. Meraklı bekleyişin ardından bir değil, iki adet Sony lisanslı oyun kumandası görücüye çıktı.

Razer Raiju ve Nacon Revolution isimli kumandalar PlayStation 4’ün tüm modellerinde çalışıyor. Razer Raiju’da Dualshock’un genel hatları genel tuş dizilimi korunurken bazı ek özellikler de sunuluyor. Analogların, yön tuşların ve diğer aksiyon tuşlarının yeri aynı kalsa da kumandanın hemen altında farklı bir kısım dikkat çekiyor. Buradan müzikler değiştirilebiliyor veya ses kontrolü yapılabiliyor. İki ayrı tuş ve iki takılıp çıkarılabilir tetikle birlikte gelen cihazın analog kaplaması da değiştirilebiliyor. İki ayrı profilin yer aldığı oyun kumandasında bu profiller arasında hızlıca geçiş yapılabiliyor. Ayrıca istendiği takdirde tetiklerin tepki hızı değiştirilebiliyor.

Nacon Revolution‘ın tasarımı Xbox One’ın oyun kumandasını andırıyor. Gelişmiş hassasiyet için özel analog kontrol tuşlarının kullanıldığı cihazda ayriyeten dört adet kısayol tuşu yer alıyor. 8 yönlü yönlendirme tuşlarının bulunduğu kumandada dört ayrı profil kullanılabiliyor. Analog ve tetiklerin hassasiyetinin ayarlanabildiği oyun kumandasının ağırlığının rahatlık için ayarlandığı ifade ediliyor. Her iki oyun kumandasının da noel döneminde satışa sunulacağı belirtilirken satış fiyatı henüz bilinmiyor.