reklamı kapat

POPÜLER

Sony

Sony’nin akıllı telefon dünyasında yaptığı yenilikler

Japon teknoloji devi Sony, akıllı telefon sektörünün önemli oyuncularından. Ancak herkesin bildiği üzere şirket alanda öne çıkamıyor. Yenilik yapamıyor şeklinde yorumlar alan firma, işte buna karşı güzel bir infografik hazırlamış.

Yüksek çözünürlüklü haline burada ulaşabileceğiniz infografik, Sony‘nin akıllı telefon dünyasında yaptığı yenilikleri gözler önüne seriyor. Burada “teknolojik ilklere” odaklanan firma, çalışmasına Xperia Z ile başlıyor. Bu modelin çıktığında suya en dayanıklı akıllı telefon olduğu hatırlatılıyor. Daha sonra Xperia Z5 Premium karşımıza çıkıyor. Bu modelin de 4K ekrana sahip ilk akıllı telefon olduğu belirtiliyor. SmartWatch 3 modelinin GPS’e sahip ilk Android Wear akıllı saat olduğunu belirten Sony, Xperia XZ Premium ile üç farklı ilke imza attığını açıklıyor. Burada 4K HDR ekrana sahip ilk akıllı telefon, gigabit indirme hızlarına ulaşan ilk akıllı telefon ve süper yavaş çekim yapabilen ilk akıllı telefon detayları bizleri karşılıyor. Xperia XZ’in gerçek zamanlı 3D tarama yapabilen ilk akıllı telefon olduğunu söyleyen firma, Xperia XZ2 modelini de unutmuyor. Cihazın 4K HDR video çekebilen ilk akıllı telefon olduğunu hatırlatılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Mobile Türkiye’den çekiliyor mu?

Bu konuda bazı söylentiler var. İlk bilgi hatırlarsınız Evan Blass‘tan gelmişti. Sızıntı uzmanı yaptı paylaşımda “Orta Doğu, Türkiye ve Afrika’daki Sony Mobile hayranlarına kötü haber. Şirketin bölgede ekim gibi tüm operasyonlarını durduracağını ve ofislerini kapatacağını duydum.” açıklaması yer alıyordu. Şirket daha sonra konu hakkında resmi bir açıklama yaptı: “Karlı büyümeyi sürdürmek için uygulanan tedbirlerimizin bir parçası olarak, Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’de pazar durumunu dikkatle izliyor ve iş fizibilitemizi gözden geçiriyoruz. Bu doğrultuda şirket olarak Ortadoğu, Türkiye ve Afrika’daki operasyonlarını küçültme olasılığını araştırıyoruz.”

İlgili Video

Şirketin yeni modellerinden