reklamı kapat

POPÜLER

Sony akıllı telefon

Sony’nin MWC 2018’de tanıtacağı üç yeni akıllı telefon göründü

Kısa süre sonra başlayacak Mobil Dünya Kongresi 2018‘de yeni amiral gemisi akıllı telefonlarını duyuracak Sony, orta seviyeyi de boş bırakmayacak gibi görünüyor. Bu doğrultuda şirketin üç orta seviye modeli Geekbench testinde karşımıza çıkıyor.

MWC 2018’de tanıtılacak telefonlar Geekbench testlerinde görünmeye devam ediyor. Şimdilik normal isimleri bilinmeyen Sony’nin yeni telefonları H3123, H4113 ve H4213 kod adlarına sahipler. Bu üç modelin en büyük ortak özellikleri ise Qualcomm’un Snapdragon 660 işlemcisi üzerine kuruluyor olmaları. Test sonucuna baktığımız zaman H3123 ve H4113 modelleri 3 GB RAM, H4213 ise 4 GB RAM üzerine kuruluyor. Ortak olarak Android 8.0 ile gelen telefonlar, tek çekirdekten ortalama 850, çok çekirdekten ise ortalama 4160 puan alıyorlar. Bunlar harici detayı bilinmeyen telefonlardan H4113 ve H4213‘ün aynı modelin iki farklı versiyonu olabileceği tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony MWC 2018 için oldukça iddialı

Dün kavisli bir telefona işaret ettiği düşünülen bir tanıtım videosu yayımlayan Sony, dediğimiz gibi fuar için iddialı konuşuyor. Artık tasarım konusunda yarışın çok dışarısında kalan şirket, kamera konusunda da büyük eleştiriler alıyor. Dünyanın en iyi kameralarına sensör sağlayan firma, bunu mobil tarafta bir türlü başaramıyor. Akıllı telefonlarında kameraları rakipleri karşısında ezilen firma, köklü değişikliklere ve gerçekten dikkat çekecek modellere ihtiyaç duyuyor.

İlginizi çekebilir

YORUMLAR