reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia 1 IV ve Xperia 5 IV

Sony Xperia 1 IV ve Xperia 5 IV akıllı telefon modelleri geliyor

Akıllı telefon pazarının geride kalan isimlerinden Sony, 2022’de de güncel modeller tanıtacak. Sony Xperia 1 IV ve Xperia 5 IV geliyor.

Sony, 2021’de az sayıda dikkat çeken akıllı telefon modeline imzasını attı. Ortaya çıktığı kadarıyla firma 2022’de de telefon tarafını bırakmayacak. İlk bilgilere göre yeni yılda hemen hemen kesin olarak Sony Xperia 1 IV ve Xperia 5 IV akıllı telefon modelleri gelecek. Bu modellerden Xperia 1 IV üstte yer alacak ve Xperia 1 III’ün üzerine büyük iyileştirmeler kazanacak. Gücünü Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden ve en üstte 16 GB RAM’den alacak amiral gemisi, tasarımsal olarak da yenilenecek.

Kaynaklara göre 45W şarj destekli 5.000 mAh pil üzerine kurulacak ve kablosuz şarj sunacak telefon, arkasında yenilenmiş sensörlere sahip yüksek ihtimalle üçlü kamera sistemi taşıyacak. Mayıs ayında lanse edilebileceği aktarılan Sony Xperia 1 IV, dediğimiz gibi 2022’deki tek model olmayacak.

Xperia 1 IV’ün ufak kardeşi olacak Xperia 5 IV, kaynağa göre 6,1 inç ekran üzerine kurulacak ve bu ekranı Gorilla Glass Victus ile koruyacak. 4.500 mAh pili bulunuyor bilgisi verilen telefon, bir amiral gemisi olarak Snapdragon 8 Gen 1 işlemci üzerine kurulacak. Telefonun arkasında kaynaklara göre 12 megapiksel ana + 12 megapiksel ultra geniş açı + 12 megapiksel 3x optik zoom kameraları bir araya gelecek.

Sony akıllı telefonlar uzun zamandır Türkiye’de satılmıyor. Firma yeniden yapılanma kapsamında Türkiye dahil birçok pazarda telefon satmayı bıraktı ve bu durum 2022’de de değişmeyecek gibi görünüyor. Aslında firmanın Türkiye’de halen çok büyük bir kitlesi bulunuyor ancak rakipler ile rekabet edilemediği için Türkiye pazarına geri dönülmüyor.

Sony Xperia 1 IV yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın