reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia Z3 incelemesi

Sony, kızışan amiral gemisi piyasasında fark yaratmaya devam ediyor. Sulara en dayanıklı telefonu Xperia Z3, kullanıcıların gözünü ve gönlünü alacağa benziyor. Xperia Z3 her şeyiyle piyasadaki en iyi akıllı telefonlardan

“Amiral gemisi” artık denizle suyla ilgisi olan bir tabir olmaktan çıkıp doğrudan teknolojiyi işaret eden bir terim haline geldi. Xperia Z2 ile bu alanda büyük beğeni toplayan Sony, yeni nesil amiral gemisiyle premium telefonlar arasındaki yerini iyice sağlamlaştırma hedefinde. Sony Xperia Z3 de bu tabiri sonuna kadar hak ediyor. Zira telefon şimdiye kadarki suya en çok dayanıklı akıllı telefon unvanına sahip. Sony’nin akıllı telefonu amiral değil, adeta balık!

Telefonu elinize aldığınızda da bunu hemen hisssediyorsunuz. Nitekim Xperia Z3’ü elde tutmak bir hayli zor. Ele avuca sığmayan telefon, sudan yeni çıkmış balık gibi kaygan ve bir o kadar parlak. Şimdiden uyaralım; kırılmaz camla kaplı Xperia Z3’ü sıkı tutmakta fayda var. Aksi halde yeni bir düşürme testi ile karşılaşmak son derece olası. (Tıpkı bizim başımıza geldiği gibi.) Ancak yaklaşık yarım metre yükseklikten beton zemine dalış yapan Sony Xperia Z3, bir iki ufak sıyrıkla çıkmayı başardı. Bunda telefonun dört bir köşesinde yer alan yuvarlanmış plastik korumaların payı büyük. (O kısımların ne işe yaradığını da böylece anlamış olduk.)

Sony Xperia Z3

GİRİŞ
TASARIM
PARLAK, ÇOK PARLAK, PASPARLAK
DETAYLAR
PUANLAMA VE TEKNİK ÖZELLİKLER

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Sony Xperia Z3 incelemesi” için bir cevap

  1. Volkan dedi ki:

    Tabi ki herkesin zevki kendine göredir; tasarım, kıyaslama tartışmalarının sonu olmayacaktır. Ancak Sony’nin kalite olarak diğer telefonların hep bir tık önünde olduğuna inanıyorum. Üstelik Türkiye’de önemli ölçüde var olduğu söylenebilecek bilinçsiz kullanıcı sorunu ve servis dezavantajlarına rağmen. Her şeyden önce beni en çok cezbeden tarafı arayüzü ve tasarımı. Telefonu elime aldığımda ciddiyetli bir hissiyat uyandırıyor. Yani Samsung, LG gibi önemli markaların sunduğu arayüzler gibi oyuncak kullanma hissiyatından uzak bir kullanım sunduğunu düşünüyorum. Kamera, ses, malzeme kalitesi gibi konuları tartışmaya açmanın zaten anlamsız olduğu kanısındayım. En büyük handikapının cihaz ve aksesuarlardaki fiyat politikası olduğunu düşünüyorum. Ama diğer markaların malzeme kalitesi olarak hep geriden takip ettiği halde Sony ile hemen hemen aynı fiyatlarla piyasada var olduğunu görünce artık çok da yadırgamıyorum.