reklamı kapat

POPÜLER

Sony’den her gözlüğü “akıllı” yapan modül

Hali hazırda hem saat, hem de bileklik alanında giyilebilir cihazlarını piyasaya süren Sony, çok daha farklı bir teknolojiyle kullanıcıları şaşırtmaya hazırlanıyor.

sony-eyewear
Şu anda prototip olan ve hakkında detaylı bilgi bulunmayan bu modül, takıldığı gözlüğü akıllı hale getiriyor. Her gözlüğe uyum sağlayan modül, kolaylıkla gözlüğe tutturulabiliyor ve 40 gram ağırlığıyla rahatça kullanılıyor. 0,23 inç’lik ekranı 640×400 piksel çözünürlük sunan modülün yeni geliştirilen bir OLED ekrana sahip olacağı da söylenenler arasında. Bu teknoloji piksel boyutlarını azaltıyor ve ekranın açık alanlarda okunabilir olmasını sağlıyor.

sony smart sporİçerisinde ARM Cortex A7 barındıran modülün pilinin ise 400 mAh olacağını söyleniyor. Bunların yanı sıra 802.11b/g/n kablosuz bağlantı ve Bluetooth 3.0 özelliklerinin de yer alacağı belirtiliyor.İlk etapta yalnızca geliştiricilere verilecek olan modülün her türlü kullanıma uygun olduğunu belirten Sony, spor yapanlar için daha kullanışlı olabileceğinin altını çiziyor. İstendiği takdirde cihaz; golf, tenis ve koşu gibi sporlar için özelleştirilebiliyor.