reklamı kapat

POPÜLER

Sony Inzone Wireless Noise Canceling Earbuds WF-G700N

Sony’den PC ve PS5 için oyuna özel yeni kulak içi kablosuz kulaklık

Japon teknoloji devi Sony’den çok yakında PC ve PS5 için hazırlanan ve direkt olarak oyuna odaklanan yeni kulak içi kablosuz kulaklık modeli geliyor.

Bugün Roland Quandt tarafından sızdırılan Sony Inzone Wireless Noise Canceling Earbuds WF-G700N gibi çok uzun bir isme sahip yeni kablosuz kulaklık modeli, aktarıldığı kadarıyla Avrupa’da pazara 200 euro fiyatla çıkarılacak. Siyah ve beyaz renklerde tasarlanan ürün, yukarıda da dediğimiz gibi kulak içi formunda ve biraz büyük bir gövdeye sahip. ANC yani aktif gürültü engelleme özellikli kulaklık, PC yanında PS5 oyun konsoluyla da kullanılabiliyor ve 30 ms gecikme ile (Bunun için fotoğraflarda görünen özel bir adaptör geliyor) sorunsuz bir oyun deneyimi sunacak. “Spatial Sound” altyapısı üzerinden oyundaki düşmanların yerini belirlemede çok iyi olduğu aktarılan “L1” çipli model, Bluetooth LE temelinde toplam 24 saat, özel bağlantı aparatıyla kullanıldığı zamansa toplam 12 saatlik bir kullanım ömrü sunabiliyor. Yani şarj konusunda sorunu olmayan ürün, yüksek ihtimalle “bass” ağırlıklı bir seçenek konumunda bulunuyor. Bu arada Sony kısa süre önce yıl sonunda satın alınabilecek PlayStation Portal yanında iki başka kablosuz kulaklık da tanıtmıştı. Bunlardan birisi Pulse Elite modeliydi ve kayıpsız ses desteğini kafa üstü formunda sunuyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gelen diğer kablosuz kulaklık ise PlayStation tarafının kulak içi formundaki ilk seçeneği olan Pulse Explore olmuştu. Yapay zeka destekli gürültü engellemeye sahip mikrofonlar taşıyan ürünlerden Pulse Elite için 150 dolar, Pulse Explore içinse 200 dolar verilmesi gerekecek, bu ürünler de Portal gibi yıl sonunda satışa sunulacak. Sony’nin açıklamasına göre Pulse Elite ve Pulse Explore, yeni geliştirilen kablosuz ses teknolojisi PlayStation Link‘ten yararlanarak doğrudan PlayStation Portal’a bağlanabiliyor. Bu yeni bağlantı sistemi düşük gecikme süresi, kayıpsız ses ve cihazlar arasında kolay geçiş sağlıyor. Bunu kullanmak için PlayStation Link USB adaptörü gerekiyor ve o ürün ayrı olarak satılıyor.

Sony’nin PC ve PS5 için oyuna özel yeni kulak içi kablosuz kulaklık modeli yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu