reklamı kapat

POPÜLER

Sony’ye saldırının yapıldığı ülke belli oldu

Son günlerde teknoloji basınını meşgul eden konulardan birisi olan ve Sony‘nin epey başını ağrıtan hack saldırıları ile ilgili sır perdesi yavaş yavaş aralanmaya başlıyor. Yeni ortaya çıkan bilgilere göre saldırının yapıldığı ülke tespit edilmiş olabilir.

Bloomberg‘in raporuna göre saldırı Tayland‘ın Bangkok şehrinde gerçekleşmiş. Burada bulunan 5 yıldızlı otel St. Regis’te yapılan saldırıda otelin yüksek hızlı internetinin kullanıldığı düşünülüyor. Saldırının izini süren uzmanlara göre saldırıyı yapan kişiler otelin ağına dışarıdan giriş yaparak saldırıyı gerçekleştirmiş olabilirler. Bu da suçluları bulmanın daha zor olabileceği anlamına geliyor. Otelden ise konu hakkında henüz bir açıklama gelmiş değil.

Saldırının arkasındaki kişilerin kim olduğuyla ilgili hala kesin bir bilgi bulunmazken, şüpheler DarkSeoul isimli grup üzerinde yoğunlaşıyor. Kuzey Kore her ne kadar saldırıyı kabullenmek istemese de Kuzey Kore’de bulunan DarkSeoul adlı hack grubunun saldırıda parmağı olduğu iddia ediliyor.

YORUMLAR