reklamı kapat

POPÜLER

Sosyal medya bağımlılığı bu defa hayat kurtardı

Teknolojik cihazların gelişmesiyle ortaya çıkan sosyal medya bağımlılığı birçoğumuzun hayatını ele geçiriyor. Sosyal medya hesaplarımızı sık sık kontrol etme ve paylaşım yapma isteği sorumluluklarımızı aksatmamıza neden olabiliyor. Fakat bu durum Cloe Jordan‘ın hayatını kurtardı.

Bildiğiniz gibi sosyal medyanın giderek yaygınlaşmasıyla hepimiz güzel anlarımızı internette paylaşmak istiyoruz. Fakat bu istek kimi zaman aşırı bir hal alabiliyor. İngiltere’de yaşayan Cloe Jordan için de durum pek farklı değildi. Gittiği tatillerde bikinili fotoğraflarını çekip, paylaşmak hoşuna gidiyordu. Fakat ne zaman böyle bir fotoğraf çekse göbeğinin hemen üzerindeki beninden rahatsızlık duyuyordu. Zamanla bu rahatsızlık katlanılmaz bir hal aldı. Cloe Jordan da bir doktora görünerek bu beni aldırmaya karar verdi. Aldığı bu karar hayatı için önemli bir dönüm noktası oldu.

Cloe Jordan’ın paylaşımlarına bakılırsa doğumundan beri aynı yerde olan bu ben zamanla cilt kanserine dönüşmüştü. Beni aldırmak isterken, kanserin yayılma riski olduğu fark edildi. Böylece Jordan mart ayında ilk ameliyatını geçirdi. Şimdi kanserin farklı bölgelere yayılma riski olup olmadığını öğrenmek için ise bir süre daha beklemesi gerekecek.

Cloe Jordan sosyal medyada olabildiğince fazla fotoğraf paylaşma isteğinin kanseri teşhis etmelerine yardımcı olduğunu düşünüyor. Bu sayede fotoğraflarda güzel çıkma isteği bir hayat kurtarmış oldu.