reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

South Park The Fractured But Whole

South Park: The Fractured But Whole incelemesi

Tarihin en başarılı animasyon serilerinden biri olan South Park, tarihin en ilginç sıra tabanlı rol yapma oyunlarından birine ilham kaynağı oldu. İlk oyunun yakaladığı büyük başarı sonrası devamının gelmesi de elbette kaçınılmazdı. Hazırsanız değer yargılarınızı bir kenara koyun ve maceraya başlayalım.

Advertisement

Böyle bir şey ne kadar mümkün bilmiyoruz ancak eğer bir şekilde bugüne kadar South Park’ı hiç duymamış, herhangi bir bölümünü izlememiş biriyseniz bu incelemenin LOG sayfalarında okuduğunuz standartların biraz dışına çıkacağını belirterek uyarımızı yapalım.

Zira değil televizyonda, sosyal çevremizde dahi kimi zaman konuşulması tabu olarak görülmüş konuların tiye alındığı, özellikle belirli kesimlerin damarına basmayı görev edinmiş bir şovdan bahsediyoruz burada. Biz istediğimiz kadar kalitemizi korumaya çalışalım, bir noktada karakterimizin süper gücü olan osuruğundan da bahsetmek zorunda kalacağız ne yazık ki. Ama zaten bu incelemenin amacı da birazcık bu olacak aslında. Çünkü ilerleyen kısımlarda detaylandıracağımız üzere The Fractured But Whole iyi bir oyun ancak dil, din, ırk, cinsel yönelim ve benzeri konularla dalga geçilmesi hoşunuza gitmiyorsa, argo kullanımı size göre değilse, o halde ne kadar iyi olursa olsun bu oyundan uzak durmanızda fayda var demektir.