reklamı kapat

POPÜLER

SpaceX astronotları süper kahramanları aratmayacak

Elon Musk gerçekten ilginç adam. Buna hem zaman zaman yaptığı cesur çıkışlarla hem de sahibi olduğu Tesla ve SpaceX şirketlerinin atılımlarıyla defalarca şahit olduk. Ünlü CEO’nun yeni “aykırı” hedefi ise bu kez daha bilimsel olan SpaceX ile ilgili.

Yeniden kullanılabilir Falcon roketleriyle tarihi başarılara imza atan SpaceX, bunu şimdiye dek “insansız” bir şekilde gerçekleştirdi. Ancak uzay taşımacılığı şirketinin hedefleri arasında birkaç yıl içinde Mars’a gitmek, onun için de insana ihtiyaç var. İşte bu insanların, yani astronotların kıyafetleri bile “havalı” olacak. Daha iddialı bir ifadeyle “süper kahraman kostümlerini aratmayacak.” Zira şirketin astronot kıyafetleri için anlaştığı isim bu işin ustası Jose Fernandez.


Şimdiye kadar Batman v Superman, Oblivion, Tron: Legacy, Avengers, Iron Man ve daha nice ünlü yapımın kostümlerini tasarlayan ünlü kostüm tasarımcısı Jose Fernandez, artık SpaceX astronot kıyafetlerinden de sorumlu. Ve o özel kıyafetlerin geleneksel astronot kıyafetlerinden çok daha farklı ve havalı görüneceğini tahmin etmek zor değil. Elon Musk’ın da belirttiği üzere, astronot konusunda şirketin önceliği “tasarım.” Elbette can güvenliğini saymazsak.