reklamı kapat

POPÜLER

SpO2 desteği ve uzun pil ömrüyle dikkat çekiyor; Huawei Band 6 incelemesi

Huawei

HUAWEI BAND 6 TASARIM

Daha önceden piyasaya sürülen aktivite bileklilerinde ufak ekranlar karşımıza çıkarken Huawei Band 6 büyük ekranıyla dikkat çekiyor. Selefiyle karşılaştırıldığında yüzde 148 daha büyük bir ekrana sahip olan cihazda 1,47 inç boyutunda AMOLED ekran yer alıyor. AMOLED ekran sayesinde cihaz iyi bir ekran performansı sunuyor. Bilindiği üzere AMOLED ekranlar LCD ekranlara kıyasla daha canlı ve daha derin siyahlar sunabiliyor. Ekran performansıyla bizden tam not alan cihaz güneş ışığı altında da yüksek görülebilirlik sunuyor. Ekran parlaklığı konusunda da başarılı olan Huawei Band 6’da büyüyen ekran sayesinde daha fazla bilgiye ulaşılabiliyor.

Cihaz sağ tarafında bir fiziksel tuş yer alıyor. Bu tuşa basarak egzersiz, egzersiz kayıtları, kalp atış hızı, SpO2, uyku, stres ve nefes egzersizleri gibi ayarlara ulaşılıyor. Ekranda yukarıdan aşağıya kaydırma hareketiyle Ayarlar sekmesi, yukarıdan aşağıya kaydırmayla ise bildirimler açılıyor. Akıllı saatlerde bildirimlere saatler üzerinden cevaplamak mümkün bu cihazda ne yazık ki bu mümkün değil. Keşke bildirimleri akıllı saatlerde olduğu gibi cevaplandırabilsek çok daha iyi olurmuş ancak bu durum çokta büyük bir sorun değil.

Sağdan sola kaydırma hareketiyle kalp ritm, stres, hava durumu ve egzersizlerle ilgili genel bilgilere ulaşılabiliyor. Biz bilekliğin Grafik Siyahı olarak adlandırılan modelini test etsek de cihazın Amber Gündoğumu ve Sakura Pembesi olarak adlandırılan renk seçenekleri de yer alıyor. 5 ATM su geçirmezlik özelliğine sahip olduğu için cihaz 50 metre derinlikte dahi sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor. Özellikle yüzmeyi seven kullanıcıların için bu özelliği olması da önemli bir artı. Silikon bir kayışın tercih edildiği bileklik 18 gram ağırlığında olduğu için bilekteyken konforlu bir deneyim sunuyor.