reklamı kapat

POPÜLER

SpO2 desteği ve uzun pil ömrüyle dikkat çekiyor; Huawei Band 6 incelemesi

Huawei

HUAWEI BAND 6 PERFORMANS

Yüksek fiyatlara satılan bazı akıllı saat modellerinde uygulamalar arasındaki geçişlerde performans açısında düşüşler yaşanırken bu bileklikte böyle bir sorun yok. Arayüz arasındaki geçişlerde hızlı bir performans sergileyen bileklik performans açısından bir sorun yaşatmıyor. Bilekliğin pil ömrü performansı etkileyici görünüyor. Pili tamamen şarj edip kolumuza taktığımızda Huawei Band 6 bize 12 günlük bir kullanım imkanı sundu. Pek tabii farklı kullanım tarzlarında bu sürenin uzaması da muhtemel görünüyor. Bileklik 5 dakika boyunca şarj edildiğinde 2 günlük bir kullanım olanağı sağlıyor.

TrueSleep 2.0 teknolojisine destek veren cihaz derin uyku, hafif uyku, REM uykusu, uyanık geçen süre ve yapılan şekerleme sayısı gibi ölçümleri de gerçekleştirebiliyor. Geceleyin bileğimizden çıkarmadığımız cihaz sabah kalktığımızda uygulama üzerinden uykuyla ilgili tüm bilgileri bize sundu. Uygun fiyatlı bir aktivite bilekliğinin uyku takibi yapabilmesi gerçekten de etkileyici.  Uygulamadan bahsetmişken iOS ve Android için geliştirilen Huawei Sağlık uygulaması üzerinden detaylı bilgilere ulaşılabiliyor.

Stres ölçümünü TruRelaxTM isimli stres izleme özelliğiyle ölçebilen cihaz gün boyunca stres takibi yapabiliyor. Stres seviyesinin yükseldiği durumlarda cihaz nefes eğitimi konusunda da yardımcı oluyor. Açıkcası bu özelliğin de yer alması bizi mutlu etti. Aktivite bilekliğinde saat arayüzleri de değiştirilebiliyor. Huawei Watch Face Store aracılığıyla erişilebilen saat arayüzleri sayesinde bileklik farklı görünümlere kavuşabiliyor. Sonuca gelecek olursak Huawei Band 6 piyasadaki en başarılı aktivite bilekliklerinden biri olarak öne çıkıyor. Şık tasarımı, sunduğu egzersiz yetenekleri ve uzun pil ömrüyle Huawei Band 6’ya kesinlikle göz atmalısınız.