reklamı kapat

POPÜLER

Spotify’dan sizi gençlik yıllarınıza götürecek çalma listesi: “Zaman Kapsülün”

Spotify‘ın yeni çalma listesi sizi geçmişe götürüyor. Nostaljik bir çalma listesi oluşturan “Zaman Kapsülün” ile gençlik yıllarınızın popüler şarkılarını yeniden dinleyebilirsiniz.

Spotify geçtiğimiz yaz yayınladığı “Yazı Geriye Sardık” listesiyle kullanıcıların yazın en çok dinlediği şarkıları bir araya getirmiş ve her kullanıcı için kişisel bir çalma listesi oluşturmuştu. Oldukça ilgi gören bu listenin ardından, popüler uygulama bu kez sizi bir zaman kapsülüne sokuyor. Spotify’ın aktif olduğu 60 ülkede yayına açılan bu liste her kullanıcı için özel olarak hazırlanıyor. Kullanıcıların 16 yaşlarından 20’li yaşlarının başlarına uzanan süre zarfında sevilen 30 nostaljik şarkı “Zaman Kapsülün” listesinde sıralanıyor.

Tabii bu listeye sahip olmak için kullanıcıların en az 16 yaşında olması gerekiyor. 16 yaşından küçük kullanıcılar için “Zaman Kapsülün” listesi oluşturulmuyor. Spotify’ın listeyi tam olarak nasıl bir algoritmayla oluşturduğu ise meçhul. Oldukça karmaşık bir liste sunan “Zaman Kapsülün”de metal parçalar bir anda pop şarkılarla yan yana gelebiliyor. Üstelik daha önce o şarkıyı Spotify üzerinden dinlemiş olup olmadığınızı da uygulama umursamıyor. Spotify üzerinden hiç dinlemediğiniz ya da size hitap etmeyen parçalar da listenizde yer alıyor anlayacağınız.

“Zaman Kapsülün” çalma listenizi, ana sayfanızın başında ya da Spotify’ın iOS ve Android mobil uygulamalarındaki Gözat bölümünde yer alan Dönem Müzikleri bölümünde bulabilirsiniz. Tarayıcıdan direkt olarak ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli.