reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Ssangyong’un devlere rakip olacak SUV konseptinden ilk resmi görüntüler

Otomobillerinin yanı sıra yeni nesil teknolojileriyle de çıkışını sürdüren Ssangyong, yepyeni bir konsept SUV ile Cenevre’de olacak.

Advertisement

Şubat ayının ilk haftası içerisinde sürücü ve araç içerisinde seyahat eden tüm yolcuların camlarını herhangi bir tuş veya kola gerek kalmadan sadece cama dokunarak açıp kapatabilmesine olanak sağlayan dünyanın ilk dokunmatik cam teknolojisiyle karşımıza çıkan Ssangyong, Cenevre Otomobil Fuarı‘nda sergileyeceği konsept SUV modelinin ilk görüntülerini yayınlayarak yakın gelecekte çıkışını sürdüreceğinin sinyallerini vermeye devam ediyor. Koreli üreticinin 2015 yılı Frankfurt Otomobil Fuarı‘nda tanıtımını gerçekleştirdiği konsept SUV modeli XAV modelinin ardından aynı prensip üzerine geliştirdiği ikinci önemli konsept model olan XAVL, markanın büyük SUV ligindeki gelecek planlarında önemli bir yer ediniyor.


Yedi kişilik yolcu kapasitesiyle birlikte Nissan X-Trail ve Skoda Kodiaq gibi iddialı rakiplerinin karşısına çıkacak olan konsept modelin gerek iç gerekse dış tasarımda ilk etapta kullanıcıların dikkatini çekme potansiyeline sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Konseptte bağlanılabilir araç teknolojisine yer verildiğinin altını çizen Ssangyong, yeni nesil güvenlik sistemlerinin yanı sıra araç içerisinde yer verilen multimedya ekran ve sistem konusunda da fazlasıyla iddialı. Boyutsal olarak 4,630 milimetre uzunluk, 1,866 milimetre genişlik, 1,640 milimetre yükseklik ve 2,775 milimetrelik aks mesafesine sahip olması beklenen konseptte dizel ve benzinli motor seçeneklerinin sunulacağı ifade ediliyor. Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk kez kullanıcılarla buluşmasının ardından üretimiyle ilgili kararın verilmesi beklenen konsept modelin, eğer üretim kararı verilirse 2020 yılında satışa sunulması bekleniyor.