reklamı kapat

POPÜLER

steam link ios
steam link ios
steam link ios
steam link ios
steam link ios
steam link ios
steam link ios
steam link ios

Steam oyunlarını telefonda oynama [Nasıl yapılır?]

Valve Steam Link‘i nihayet iOS cihazlar ve Apple TV için kullanıma sundu. Bir süredir Android kullanıcılarının sahip olduğu bu uygulama Steam oyunlarını cebinize getiriyor.

Apple, bir yıl önce uygulamayı reddettiğinden bu yana iOS ve Apple TV kullanıcıları Steam Link uygulamasının kullanıma sunulmasını bekliyordu. Android kullanıcılarının bir süredir sahip olduğu uygulama ise Steam oyunlarını doğrudan akıllı telefonunuzda oynamanızı mümkün kılıyor. Arayüzüyle hayli başarılı bir deneyim sunan uygulamayı kullanmak ise hayli basit. İlk olarak iOS kullanıcılarının buradan, Android kullanıcılarının ise buradan ulaşabileceği uygulamayı indirerek işe koyuluyoruz. Uygulamayı indirdikten sonra bilgisayarınızda Steam’in de açık olduğunu kontrol etmeniz gerek. Aynı Wi-Fi ağına bağlandıktan sonra ise bilgisayarınızla bağlantı kurabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

steam link ios
steam link ios
steam link ios

Steam üzerinden indirilen tüm oyunlar cepte

Uygulamayı açtığınızda kurulum kısmında site hangi kontrolcüyü kullanmak istediğinizi soruyor. Valve’in kendi kumandasını kullanabileceğiniz gibi telefonunuzla uyumlu herhangi bir kontrolörü ya da doğrudan telefonun ekranını kullanabilirsiniz. Steam’in Link uygulamasında ayrıca sisteme giriş yapmanıza gerek yok. Bilgisayarla doğrudan bağlantı kuran sistem bir onay kodu gönderiyor, bu kodu Steam’e girdikten sonra kütüphaneniz telefon ekranında beliriyor.

steam link ios
steam link ios
steam link ios
steam link ios

Burada indirilmiş oyunları görüntüleyebilir, bilgisayarın yeni bir oyunu indirmeye başlamasını da sağlayabilirsiniz. Bir kere bağlandıktan sonra indirilmiş oyunlar arasında oynamak istediğinizi seçerek doğrudan oyuna koyulabilirsiniz. Bu kadar basit.

Küçük bir not düşelim. Uygulamanın iOS versiyonunda oyun satın alımı gerçekleştiremiyorsunuz. Android versiyonunda ise satın alım da mümkün.

İlginizi çekebilir

Valve’in uygulama öncesi tanıttığı Steam Link donanımı