reklamı kapat

POPÜLER

Steam LOG Tasarım

Steam, Windows 7 ve Windows 8 desteğini kesti

Günümüzde artık birçok kişi için büyük bir önem arz etmiyor ancak Steam, Windows 7 ve Windows 8 desteğini bugün itibarıyla kesmiş durumda.

Bu konuda Steam tarafından yapılan resmi açıklama direkt olarak şöyle oldu: “1 Ocak 2024 itibarıyla Steam, Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 işletim sistemlerini resmî olarak desteklemeyi bıraktı. Bu, verilen tarihten itibaren istemcinin bu Windows sürümlerinde çalışmayacağı anlamına geliyor. Kullanıcıların Steam’i kullanmaya ve Steam üzerinden satın aldıkları oyunları oynamaya devam etmeleri için daha yeni bir Windows sürümüne yükseltme yapmaları gerekecek. Steam’de yer alan temel özellikler, Windows’un eski sürümlerinde artık çalışmayan Google Chrome’un bütünleşik sürümünü gerektirdiğinden, bu değişiklik gereklidir. Ayrıca platformun gelecek sürümleri yalnızca Windows 10 ve üstü sürümlerde yer alan Windows özellik ve güvenlik güncellemelerini gerektirecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her ne kadar destek 2024’e kadar bitmeyecek olsa da, Windows 7/8/8.1 kullanıcılarının mümkün olan en kısa sürede yükseltme yapmalarını tavsiye ediyoruz. Microsoft, güvenlik güncellemelerini ve teknik desteği Windows 7 için Ocak 2020’de, Windows 8.1 içinse Ocak 2023’te kesti. Bu işletim sistemine sahip bilgisayarlar internete bağlıyken kötü amaçlı yazılımlara ve yaması çıkmayacak diğer açıklara gebedir. Olası kötü amaçlı yazılımlar bilgisayarınızın, platformun ve oyunların kötü çalışmasına veya çökmesine neden olabilir. Bu kötü amaçlı yazılımlar ayrıca hesabınıza veya diğer hizmetlere ait bilgilerinizi çalmak için kullanılabilir.”

Steam haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition