reklamı kapat

POPÜLER

Steam’den DualShock 4 sürprizi!

Geniş kütüphanesiyle dünya genelinde PC oyuncularının tercihi haline gelen Steam şimdi müjdeli bir haberle karşımızda. Steam bundan sonra DualShock 4‘ü desteklemeye başlayacak.

13 sene önce kurulan Steam bünyesinde barındırdığı oyunlar ve sağladığı özel indirimlerle ilgi uyandırıyor. Giderek daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilen Steam bir süre önce kendi oyun kumandasını da çıkarmıştı. Steam Controller Türkiye’de satışa çıkmadığından yoğun bir ilgiyle de karşılaşmadı. Üçüncü parti oyun kumandalarını destekleyen oyunların sayısındaki ciddi artışın ardından Steam şimdi kullanıcılara DualShock 4 desteği sunmaya hazırlanıyor. Sony’nin geçtiğimiz ay Xbox‘ı değil de PC’yi rakip olarak gördüğünü açıklamasının ardından Steam’in bu hamlesi, PC tarafını biraz daha güçlendirecek gibi.

Oyun severler zaten DualShock 4’ü farklı programlar yardımıyla bilgisayarda da kullanıyordu. Ancak Valve‘in açıklamasına göre artık bu programlara gerek kalmayacak. DualShock 4 USB kablosuz adaptör ile birlikte bu oyun kumandasını bilgisayarda rahatça kullanmak mümkün. Valve adına konuşan Jeff Bellinghausen, PS4 kumandasının Steam Controller ile aynı işlevi sunduğunu, bu sebeple araya farklı uygulamalar girmeden DualShock 4’ü desteklemeye başlayacaklarını dile getirdi.