reklamı kapat

POPÜLER

‘Sun Startup Essentials Program’ Türkiye’de

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:48

Genç şirketlerin, yani Sun Microsystems’ın deyimiyle ‘Startup şirketler’in, en gelişmiş teknolojilere ve benzersiz imkanlara sahip olmasını sağlayacak olan ve dünya çapında tam 27 ülkede, dev şirketler tarafından da kullanılan Sun Startup Essentials Program, artık Türkiye’de de hizmet veriyor. Özellikle internet üzerinden iş yapmak isteyen genç şirketlere yönelik olarak hizmet sunan Sun Startup Essentials Program, söz konusu şirketlere, sınırlı kaynaklarla daha verimli çalışabilmelerinde ve uzun süreli başarı yakalamalarında çözüm niteliği taşıyor.

Günümüzün zor ekonomik koşulları altında, büyük ölçekli firmalarla minimum maliyet imkanıyla başa çıkmak durumunda kalan ve bu rekabeti ancak yüksek maliyet gerektiren teknolojik imkanlarla kendi lehine çevirebilecek olan genç şirketler tarafından rağbet görülmesi beklenen Sun Startup Essentials Program, ücretsiz olmakla birlikte, şu avantajları sunuyor:

  • Üyeliğin başladığı andan itibaren toplam yüzde 60’a varan tasarruf imkanı
  • Sun sunuculara 750 dolardan başlayan cazip fiyatlarla sahip olma olanağı
  • Sun çözümleri ile daha yüksek performans, daha fazla enerji tasarrufu ve maliyet avantajı
  • Ayda 40 dolardan başlayan fiyatlarla barındırma hizmetlerinden yararlanabilme
  • Solaris işletim sistemi için geliştirilmiş açık kaynak yazılımlar
  • Solaris, Linux, Windows işletim sistemlerinden istediklerini kullanma şansı
  • Ücretsiz açık kaynak Glass Fish uygulama sunucuları ve geliştirme araçları
  • Hiçbir çözüm almasalar da, Sun mühendislerinden ücretsiz teknik tavsiyeler
  • İnternet tabanlı eğitimler
  • Bu şirketlere yönelik özel etkinlikler

Sun Startup Essentials Program’ın sunduğu bu avantajlardan faydalanmak isteyen ‘Startup şirketler’in taşımaları gereken nitelikler ise, gayet açık ve net: 6 yaşından genç bir şirket olma ve en fazla 150 çalışana sahip olma. Katılım için bunların dışında herhangi bir nitelik aranmayan Sun Startup Essentials Program için bir de basın toplantısı düzenleyen Sun Microsystems Türkiye Genel Müdürü Özhan Toktaş, konuşmasında, Sun Startup Essentials Program’ına katılımda bulunacak olan katılımcılardan herhangi bir katılım ve yıllık abonelik ücreti talep edilmeyeceğinin altını çizerek belirtti. Programa katılmak isteyen şirketlerin yapmaları gereken www.tr.sun.com adresini ziyaret etmek ve başvuruda bulunmak. Sun Startup Essentials Program’ının sunduğu fırsatlardan faydalanmak isteyenlerin yalnızca birkaç dakikalarına mal olan olan bu başvuru işlemi,  Sun Microsystems tarafından en fazla 5 gün içinde yanıtlanıyor.

Startup şirket nedir?
Teknolojiyi kullanarak internet üzerinden iş yapan, çeşitli uygulamalar geliştiren ve bunları kendi katma değerleriyle birleştirerek çeşitli yatırımlarda bulunan genç şirketler, Sun Microsystems tarafından ‘Startup şirketler’ olarak nitelendiriliyor.

İLGİLİ HABERLER