reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Q950TS 8K TV

Sürpriz iddia: LG OLED panelli Samsung TV’ler yolda

Samsung, şimdiye kadar hiçbir OLED TV satışa sunmadı. Ancak bu 2021’in sonunda değişebilir. Hem de LG’nin desteğiyle. İşte detaylar;

OLED TV pazarının hakimi şu an tam anlamıyla LG. Firmanın modelleri ve ürettiği paneller alanda sınırları zorluyor.

LG’nin kendisini ispatlayan OLED panellerini alacak son isim ise sürpriz şekilde Samsung olacak gibi görünüyor. Bu durum hem şaşırtıyor hem de sevindiriyor. Çünkü alternatiflerin artması kullanıcılara yarıyor.

Samsung’un mevcut QLED TV modelleri bilmeyenler için OLED değil LCD temelinde kuruluyor.

Dünyanın en büyük panel üreticilerinden Samsung’un pazardaki rakibinden panel alması elbette garip karşılanıyor. Ancak bu büyük ihtimalle firma için daha ucuza geliyor.

Samsung’un ilk OLED TV ya da TV’leri ise 2021’in sonunda pazara çıkabilir bilgisi gündemde yer alıyor.

Firmanın bunun için LG’den 1 milyon adet OLED panel satın alacak bir anlaşma imzaladığı aktarılıyor. 202’de ise 4 milyon OLED panellik bir anlaşma masada bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung OLED TV ciddi bir pazar payı elde edebilir

Çünkü Samsung’un TV sektöründe büyük bir saygınlığı ve pazarlama gücü bulunuyor. LG’nin ise OLED pazarında kendisine böyle bir rakip eklemesi oldukça ilginç bulunuyor. Firma elbette panel satışından da kazanıyor ancak genelde TV’lerin karı daha fazla oluyor.

Bu konunun yakında iyice netlik kazanması ve detayların belli olması bekleniyor. TV sektöründe gerçekten önemli bir dönüşüm kapıda bulunuyor.

Bu arada Samsung’un TV’ler için Mini-LED gibi başka teknolojiler geliştirdiğini de hatırlatalım.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un Türkiye’de satılan yeni modelinin içine bakın