reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Mini-LED TV

Söylentiler reddedildi; Samsung OLED TV iddiaları suya düştü

Teknoloji devi Samsung, şimdiye kadar hiçbir OLED TV satışa sunmamış ancak bu yakında LG sayesinde değişecek demiştik.

Daha dün Samsung ile LG arasında bir ortaklık kurulduğu ortaya çıktı. Buradan  Samsung imzalı OLED TV modelleri gerçek anlamda LG imzalı paneller ile gerçek olacak haberleri gündeme geldi.

Ancak bu durum üzücü şekilde söz konusu olmayacak. Firma çok açık olarak LG’den OLED panel almayacaklarını ve herhangi bir OLED TV üretmeyeceklerini açıkladı.

Samsung, QLED TV’lerin halen OLED’lerden daha iyi olduğunu belirtiyor. Samsung’un QLED TV modelleri biliyorsunuz OLED değil LCD temelinde kuruluyor.

Firmanın QLED TV’lerinde LCD temelinden dolayı yanma sorunu da bulunmuyor. Ancak QLED TV’lerin OLED’lerden daha iyi açıklaması çok da gerçeği yansıtmıyor.

OLED’in gerçek siyahları ve sunduğu canlı renk deneyimi LCD’ye oranla benzersiz bir seviyede yer alıyor. Telefon, tablet ve dizüstü modellerinde OLED kullanan Samsung, TV tarafında bu teknolojiye geçmiyor ancak firma ilerisi için farklı başka teknolojiler geliştiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung OLED TV modelleri çok merak edilmişti

Bunların yakın dönemde gerçek olmayacak olması elbette birçok kişiyi üzüyor. Ancak pazarda hali hazırda çok iyi OLED TV’ler bulunuyor.

LG’nin kendi modelleri yanında LG’nin panellerini kullanan Sony imzalı OLED TV’ler de oldukça dikkat çekiyor. Bunlar Türkiye’de de satılıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un Türkiye’de satılan yeni modelinin içine bakın