reklamı kapat

POPÜLER

Steam Deck OLED

Sürpriz oldu, Steam Deck OLED resmen tanıtıldı

 - Güncelleme: 09 Kasım 2023 22:26

Oyun dünyasının en önemli isimlerinden Valve, bugün güzel bir sürpriz yaptı. Biraz önce Steam Deck OLED resmen tanıtıldı.

Steam oyun marketinin de arkasında yer alan oyun devi Valve’den Pierre-Loup Griffais, geçtiğimiz ay Steam Deck 2 ya da yeni portatif oyun cihazlarının yakında olmadığını söylemişti. Pil ömrünü azaltmadan performansta ciddi bir sıçrama görmek isteyen şirket, önümüzdeki birkaç yıl içinde böyle bir sıçramanın mümkün olacağını düşünmüyor. Bu açıdan yeni model şimdilik 2025 sonuna hatta 2026’nın başına atılmış gibi görünüyordu. Bugün tahmin edildiği gibi Steam Deck 2 gelmedi ancak Steam Deck OLED karşımıza çıkarıldı. Firmanın yeni bir ürün hazırladığı duyuluyordu, bunun orijinal Deck’e gerçek siyahlar sunan bir OLED ekran takviyesinin olacağı ise hiç duyulmamıştı. 512 GB için 549 dolarlık, 1 TB içinse 649 dolarlık fiyat açıklanan 7,4-inç 90 Hz 1.000 Nit OLED ekranlı yeni versiyon, büyüyen bataryası ve verimli yeni donanımlarının etkisiyle Valve’nin açıklamasına göre yüzde 50’ye varan oranda daha uzun kullanım ömrü getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha iyi ve sessiz bir soğutma sistemine sahip olduğu açıklanan Deck OLED, 7 nm değil daha verimli 6nm AMD “Sephiroth” APU üzerine kuruluyor, performans konusunda masaya büyük bir fark koymuyor. Daha hızlı bellek ile donatıldığı açıklanan cihaz, Wi-Fi 6E ile bağlantı hızını artırıyor ve özel bir anten ile desteklenen Bluetooth 5.3 desteğiyle geliyor.

Gövdesi üzerinde ergonomiyi artıran değişiklikler de yapılan Steam Deck OLED, daha iyi bass’lara sahip hoparlör taşıyor ve 29 gramlık bir ağırlık avantajı masaya koyuyor. Türkiye’de önümüzdeki dönemde ancak aracı isimler aracılığıyla elde edilebilecek oyun cihazının, bir de 670 dolarlık şeffaf versiyonu bulunuyor.

Steam Deck OLED bu da ilginizi çekebilir: Katlanabilir yapıda hazırlanan inanılmaz televizyon: C Seed N1

İLGİLİ HABERLER