reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus TV akıllı televizyon

Sürpriz OnePlus ürününün en önemli teknik detayı belli oldu

Hazırladığı akıllı telefon modelleri oldukça dikkat çeken firmalardan OnePlus, akıllı televizyon pazarına da giriş yapıyor. İlk model iddialı geliyor.

Telefon tarafında uzmanlaşmış firmalardan OnePlus, Honor ve Xiaomi gibi alandaki rakipleri gibi akıllı televizyon tarafına da adım atıyor. Firmanın resmi olarak yaptığı paylaşıma göreyse ilk model 55 inç QLED panelle geliyor. OnePlus TV şeklinde isimlendirilen televizyon, daha önce 43 inç ile 75 inç arasında gelebilir deniyordu. İlk modelinde 55 inç ile orta yolu seçen firma, panel konusunda da Samsung’un kapısını çalmış durumda. Biliyorsunuz Samsung’un kendi akıllı televizyonlarında da kullandığı QLED ya da diğer adıyla quantum-dot LED panel, OLED’e yakın görüntü kalitesi sunuyor. Bu altyapıda uzun süredir geliştirildiği bilinen akıllı televizyon, fiyat-performans konusunda çok iddialı olacak deniyor. Daha büyük ya da ufak versiyonlarının da tanıtılabileceği söylenen televizyon, aracı isimler aracılığıyla bir ihtimal Türkiye’ye de gelebilir tahminleri yapılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı televizyon bir yana, OnePlus denilince halen akla sadece amiral gemisi “7 Pro” geliyor

Bu model firmanın şimdiye kadar yaptığı en iyi akıllı telefon olarak geçiyor ve çok beğeniliyor. Türkiye’de aracılı isimler üstünden bulunabilen telefon, 6,67 inç 1440×3120 piksel AMOLED 90 Hz HDR ekranla geliyor. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan cihaz, 4.000 mAh pile sahip. Modelin arkasında 1/2 inç Sony IMX586 sensörlü 48 megapiksel F1.6 ana kameraya 8 megapiksel F2.4 telefoto ve 16 megapiksel F2.2 ultra geniş açı kameralar eşlik ediyor.

İlginizi Çekebilir

Telefonlar için en yeni gimbal