reklamı kapat

POPÜLER

SUV dünyasının gerçek “Tank”ı için geri sayım başladı

Rezvani tarafından tanıtımı gerçekleştirilecek olan SUV’dan gelen bilgiler, askeri özelliklere sahip bir canavarın sokaklara çıkacağına işaret ediyor.

Daha çok süper spor modelleriyle akıllarımızda yer edinen Rezvani Motors, SUV sınıfında referans olacak modelini bir hafta içerisinde tanıtmayı planlıyor. Bu zamana kadar sınıf içerisinde yer alan modellerin özellikleri üzerinden yapılan “tank gibi” benzetmesinin tam karşılığı olarak ismi Tank şeklinde belirlenen modelden paylaşılan ilk detaylar, neden bu ismin tercih edildiğinin de cevabını barındırıyor. Üzerinde 6.4 litre hacimli sekiz silindirli bir makinenin görev yapması beklenen Rezvani Tank’ın güç değeriyse 500 beygir civarlarında gezinecek.


Baktığımızda motor ve güç değeri olarak performanslı bir SUV için beklenebilecek değerlere sahip olduğunu gördüğümüz Tank’ın gözlerimizi büyütmemize neden olacak parçalarının daha çok donanım bölümünde yer alacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Mercedes G-Serisi‘nde olduğu gibi keskin ve köşeli tasarım hatları üzerine oluşturulacağını gördüğümüz araçta termal kamera, gece görüş yeteneği, balistik zırh koruması, özel süspansiyon sistemi ve devasa boyutlarda arazi lastiklerine yer verileceğinin açıklanmasıyla beklentilerin arttığını görebiliyoruz. Araçla ilgili açıklamalarda bulunan marka CEO’su Ferris Rezvani; “Tasarım olarak iyi oranlara sahip her türlü engebelerin üstesinden gelebilecek bir araç için yeni bir tasarım sunmak istedik. Tank’ın tasarımını meydana getirirken asla sokaklarda görülmeyen ekstrem arazi araçlarından ilham alındı. Bizim aracımız bunlardan tek farkıysa sokaklara çıkabilecek kadar uysallaştırılması.” diyerek araçlarının 1.000 dolarlık ön ödemeyle siparişe açılacağının bilgisini verdi.