reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

SUV yarışına Lotus da dahil oluyor

Lotus’un CEO’su Jean-Marc Gales, SUV hazırlıklarında olduklarını doğrulayarak markanın gelecek planları ve modelle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Advertisement

Lotus, dünyanın en hızlı otomobillerini piyasaya süren bir otomobil üreticisi olarak bilinmeyebilir ancak markanın ürettiği her modelle birlikte öne çıktığı bir alan hep oldu. Bunun alan da kesinlikle hafiflikti. Tıpkı Lotus’u iyi tanıyan otomobil tutkunları gibi markanın patronu Jean-Marc Gales da bu düşünceden hareketle, Lotus tarihinin önemli modellerinden birini oluşturmak için kolları sıvamış durumda… Konuyla ilgili Autocar‘ın sorularını yanıtlayan Gales markalarının Porsche, Jaguar, Maserati, Lamborghini, Aston Martin, Rolls-Royce ve Bentley gibi segmente yönelmeye kayıtsız kalamayacağını belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jean-Marc Gales aynı zamanda yeni jenerasyon Evora, Exige ve Elise‘nin geliştirme sürecine de son sürat devam eden markanın gelecek planlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Gales “2019’dan başlayıp 2022’ye kadar sürecek yenilenme süreciyle spor otomobillerin günümüz teknolojisiyle neler yapabileceğini göstereceğiz. Örneğin yeni Elise’nin 1.000 kilogramın altında olacağını söyleyebilirim. SUV sınıfının Lotus’un uzmanlık alanı olan hafiflik kriteri üzerine ciddi bir eksikliği mevcut. Bu paroladan hareketle SUV modelimizin prototipini geliştirmeye başladık. Modelin üretim süreciyse halen dört veya beş yıl ilerimizde. Geliştirdiğimiz yeni nesil modüler platform ve tasarımla birlikte altyapısal olarak da değişiyoruz. Yenilenme sürekli ihtiyaç duyulan bir durum.” diyerek karbon fiber parçalarla birlikte SUV modelinin diğer Lotus modellerinde olduğu gibi ağırlık değeriyle öne çıkacağının vurgusunu yaptı. Bu açıklamaların ardından gözler Lotus’un yeni SUV modeline çevrilmişken bizler de şimdiden meraklı bekleyiş içerisine girenler arasındaki yerimizi aldık.