reklamı kapat

POPÜLER

the rain

Suya dokunmanın ölüm anlamına geldiği The Rain’den yeni tanıtım [Video]

Netflix yeni orijinal yapımlarla karşımıza çıkmayı sürdürüyor. Danimarka imzası taşıyan The Rain ise yağmurdan ve suya temas etmekten korkmamıza neden olacak hikayesiyle dikkat çekiyor. Bu enteresan diziden yeni ve uzun bir tanıtım paylaşıldı.

The Rain aslında ismiyle senaryonun önemli bir noktasını ele veriyor. İskandinav ülkelerini etkisi altına alan yağmurun ölümcül etkileri kısa bir süre sonra anlaşılıyor. Böylece yağmurla birlikte gelen bir virüs insanların yaşamını tehdit etmeye başlıyor. Hayatta kalmak ve sudan uzak bir düzen kurmak mecburiyete dönüşüyor. Netflix’in paylaştığı özette ilk sezon şu sözlerle tanımlanıyor:

Bildiğimiz dünyanın sonu geldi. Yağmurla gelen ve İskandinavya nüfusunun çoğunu yok eden ölümcül bir virüsten altı yıl sonra, iki Danimarkalı kardeş güvenli bir yer bulmak için bir yolculuğa çıkıyor. Kendileri gibi hayatta kalan diğer gençlere katılarak, İskandinavya’nın geri kalanında bir hayat belirtisi aramak üzere tehlikeli bir yolculuğa başlıyorlar. Kolektif geçmişlerinden ve toplumsal kurallardan kurtulmak isteyen grup üyeleri, istedikleri kişi olmakta özgür. Hayatta kalma savaşı veren gençler, geride bıraktıkları dünyada kaldığına inandıkları, aşk, kıskançlık, yaşlılık gibi birçok sorunun kıyamet sonrası dünyada bile var olduğunu keşfediyor.

The Rain’in birinci sezon bölümleri 4 Mayıs‘ta Netflix’te karşımıza çıkacak. Konu hakkında daha net fikir sahibi olmamızı sağlayan uzun tanıtımı ise hemen aşağıda görebilirsiniz.

The Rain fragmanı