reklamı kapat

POPÜLER

the rain

Netflix’ten felaket senaryolarına yeni bakış açısı: The Rain [Video]

Netflix’in ilk Danimarka orijinal dizisi olan The Rain paylaşılan ilk tanıtımla değişik bir macera müjdeliyor. Bu dizi enteresan konusuyla dikkat çekmeyi başarıyor.

Orijinal yapımlarıyla beğeni toplayan Netflix farklı projelerle karşımıza çıkmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta Narcos’a benzerliğiyle dikkat çeken The Mechanism duyurulmuştu. Şimdi de bir kıyamet sonrası hayatta kalma mücadelesi olan The Rain tanıtıldı.

Yağmurla gelen felaket

Paylaşılan özete baktığımızda bildiğimiz dünyanın sonunun geldiğini öğreniyoruz. Yağmurla gelen ölümcül bir virüs İskandinavya nüfusunun büyük çoğunluğunu ortadan kaldırıyor. Hayatta kalabilmek için ıslanmamak gerekiyor. Bu felaketten altı sene sonra iki Danimarkalı kardeş güvenli bir yer bulmak üzere harekete geçiyor. Kendileri gibi hayatta kalan birilerini bularak İskandinavya’nın geri kalanında bir hayat belirtisi aramak üzere tehlikeli bir yolculuğa çıkıyorlar. Hayatta kalma savaşı veren gençler, geride bıraktıkları dünyada kaldığına inandıkları, aşk, kıskançlık, yaşlılık gibi birçok sorunun kıyamet sonrası dünyada bile var olduğunu keşfediyor.

Bu Danimarka yapımı dizinin başrollerini ise Alba August, Mikkel Boe Følsgaard, Lucas Lynggaard Tønnesen, Lars Simonsen gibi isimler üstleniyor. The Rain dizisinin ilk sezonu 2018 yılı içinde Netflix’te yerini alacak. Paylaşılan tanıtımı ise hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Video