reklamı kapat

POPÜLER

Razer BlackWidow Ultimate
Razer BlackWidow Ultimate

Suya ve toza dayanıklı mekanik klavye: Razer BlackWidow Ultimate

Kısa bir süre önce performans canavarı oyuncu telefonu Razer Phone’u tanıtan Razer, şimdi de mekanik klavyesini görücüye çıkardı. Yeni BlackWidow Ultimate oyuncu klavyesi IP54 sertifikasıyla suya ve toza dayanıklı. Suya karşı dayanıklı olduğu için BlackWidow Ultimate’i gönül rahatlığıyla içecek dökseniz dahi kullanabileceğinizi söyleyelim. 

Toza dayanıklılık seviyesi 1-6 arasında değişen değerlendirmeler, suya dayanıklılık sıralaması ise 1-8 arasında değiştiğini ifade edelim.. Bu rakamlara bakıldığında Razer BlackWidow Ultimate’in orta derecede suya ve toza dayanıklı olduğunu belirtelim.

Suya ve toza dayanıklı Razer BlackWidows Ultimate’in fiyatı ne olacak?

Arka aydınlatmalı yeşil LED tuşlarıyla oldukça havalı görünen klavyede dalga, yıldız ışığı ve çok daha fazla ışık efekti yapılabiliyor. Oyuncular diledikleri taktirde LED ışıkları özelleştirebiliyor. Razer’ın aktardığı bilgiye göre klavye 80 milyon tuş vuruş süresine sahip. 202,6 x 152,9 x 59,9 mm boyut ölçülerinde üretilen klavye, kablo takıldığında 450 gramdan daha hafif. Tuşların da programlanabilmesine imkan tanıyan klavyede toplam 104 tuş yer alıyor. Yurt dışında piyasaya sürülen klavyenin satış fiyatı ise yaklaşık 110 dolar.