reklamı kapat

POPÜLER

Suzuki Katana

Suzuki Katana Türkiye’de satışa sunuldu! İşte bilinmesi gerekenler [Video]

Eylül ayı itibarıyla satıl noktalarındaki yerini alan Suzuki Katana, genetiklerinden elde ettiği özellikleriyle kullanıcıların karşısına çıkıyor.

40 yıl gibi ciddi bir zaman diliminin ardından Ekim 2018 itibarıyla tekrar hayata dönen Suzuki Katana, motosiklet tutkunları için artık Türkiye için de hazır. Büyük bir özenle geliştirilen ve 1980’lerdeki efsanevi modelden retro esintiler sunan Katana, 999 cc hacmindeki 150 HP güç üreten motoruyla maceraya dahil oluyor. Keskin burun tasarımıyla ve agresif bir görünüme de sahip olan yeni Katana, LED farları ve stop grubuyla modern bir görünüm sergiliyor. Yeni Katana, eylül ayında 139.500 TL tutarındaki nakit fiyatıyla motosiklet tutkunlarına sunuluyor.

Suzuki Katana hakkında bilmeniz gerekenler

Japon üreticinin ilk kez 1979 yılında hayata geçirdiği “Katana” ismi aradan geçen uzun yılların ardından 2019 model yılıyla birlikte tekrar asfalta dönmenin mutluluğunu yaşatıyor. GSX1100S Katana adıyla hafızalarımızda yer edinecek olan modeli, standart yarış motosiklerinden ayırmak adına nefis bir iş çıkartan Suzuki, adını aldığı kılıcın felsefesini de en iyi şekilde modelinde yansıtmaya çalışmış. Temel altyapı olarak GSX-R1000’in geliştirilmiş bir versiyonu olarak da nitelendirebileceğimiz Katana, hafif alaşım alüminyum şasi üzerine inşa ediliyor.


2005-2008 yılları arasında üretilen GSX-R100’de kullanılmış olan motorun güncellenmiş versiyonu olan motorda, yeni bir gaz kelebeği kontrol sistemi kullanılarak, yüksek torkun daha geniş bir devir bandına yayılması amaçlanıyor. Özel 4-2-1 egzoz manifoldu ile donatılan Katana; kompakt, oldukça hafif ve rijit bir alüminyum şasi tarafından destekleniyor. Güçlendirilmiş ultra hafif salıncaklara sahip olan motosiklet, 4 pistonlu Brembo fren kaliperleri ve Fujico fren diskleriyle ileri seviye frenleme performansı iddiasında. Modelde ayrıca; özel geliştirilen Dunlop lastikler, üç farklı sürüş modu ve torkun optimum seviyede yola iletilmesine olanak tanıyan sınırlı kaydırmalı debriyaj sistemi yer alıyor.