reklamı kapat

POPÜLER

Tales from the Borderlands: Episode 1 incelemesi

Son yılların tarzını en iyi şekilde yaratmayı başarmış aksiyon rol yapma oyunlarından Borderlands ile Telltale Games’in yolları kesişirse ne olur? Bu soruya olumlu yönde verebileceğimiz pek çok cevabımız var ama yine de hiçbirisi ortaya çıkan sonucu tam olarak yansıtmayı başaramaz bize göre

The Walking Dead: Season 2 ve The Wolf Among Us’ın bizlerle olduğu süre boyunca oluşan ortak bir yargı vardı; Telltale Games iki oyunla aynı anda uğraştığında performansı düşüyor. Temel düzeyde baktığımızda bu iki oyunun da sezonları ortalamanın oldukça üzerinde bir kalite ile sonuçlandı. Ancak firmanın önceki işleri ile kıyaslandıklarında bazı eksikliklere sahip oldukları da su götürmez bir gerçekti.

Sorun yapılmak istenenlerin kötü olması değildi, yapılmak istenenlere ulaşılamıyor olmasıydı. Belirli aralıklarla yeni bir bölüm çıkarmak başlı başına zorken, bunu iki oyun için gerçekleştirmek işleri iyice çetrefilli bir hale sokmuştu belli ki. Bu nedenle, Tales from the Borderlands ve Game of Thrones oyunlarının aynı anda çıkacağı açıklanınca yine aynı şeylerin yaşanacağı düşünüldü ve maalesef yaşandı da. Ancak bu kez bu olumsuz durumdan etkilenen taraf Game of Thrones gibi görünüyor.