reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari Icona

Tanıtım tarihi açıklandı; Ferrari Icona hakkında ilk ipuçları

Önümüzdeki ay içerisinde tanıtılacağı duyurulan Ferrari Icona, oluşan beklentiler üzerinden ailenin en üst noktasına konumlanacak gibi görünüyor.

Bugatti’nin yeni otomobili Divo için geri sayıma devam ettiği şu günlerde rekabet konusunda geride kalmaya niyeti olmayan isimlerin hamlelerini de beklemeye başlamıştık. Avusturya merkezli Milan Red‘in yepyeni bir isim olarak dahil olduğu sınıfın gediklilerinden Ferrari de 2018 için hamlelerini henüz bitirmeyenler arasında yerini aldığını bugün itibarıyla duyurdu. Icona adını verdiği projenin ilk ipucu paylaşan İtalyan üretici, aracın kod numarasını ise F176 olarak belirlemiş durumda. Şimdilik yeni bir otomobil mi yoksa halihazırda var olan bir model üzerine geliştirilmiş özel bir versiyon mu olduğu bilinmeyen modelin tanıtımı ise 17 Eylül‘de gerçekleştirilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik beklentiler

Paylaşılan tek kare görseli üzerinden şimdilik herhangi bir öngörüye sahip olamadığımız Icona’da şu aşamada daha çok özel üretim bir versiyon olasılığı üzerinde duruluyor. 812 Superfast tabanlı olabileceği söylenen modelin ailenin en üst noktasına konumlanması da değerlendirmede üst sırada yer buluyor. Eğer bu iddialar doğru olursa karşımıza 800 beygirin üzerinde güce ve 720 Nm‘nin üzerinde torka sahip bir canavar çıkabilir. 812 Superfast’in 0’dan 100’e hızlanmasını 2,9 saniyede tamamlandığını düşündüğümüzde, bu bölümde de 2,5 saniye ve altını görme ihtimalimiz oldukça yüksek. Önümüzdeki günlerde detaylanacak projeyle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.