reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Google Chrome 68 Windows 10
Google Chrome 68 Windows 10

Google’dan Chrome 68’e kullanıcıları memnun edecek Windows 10 özelliği

İnternet devi Google, geçtiğimiz haftalarda indirmeye sunduğu Chrome 68‘e kullanıcıları memnun edecek bir Windows 10 özelliği ekledi.

Google Chrome 68, bugün Windows 10’un yerleşik bildirim altyapısına destek vermeye başladı. Aylardır test edildiği belirtilen özellik, bugün hemen herkes için aktif edilmeye başlandı. Bu özellik sayesinde Chrome içerisinde yapılan aboneliklerden gelen içerikler, direkt olarak Windows 10‘un bildirim merkezinde karşınıza çıkıyor. Bu sayede daha yerleşik bir entegrasyon kuran firma, süreci gerçekten çok efektif hale getiriyor. Özelliği henüz görmeyenler, isterlerse tarayıcıya yazarak açacakları “chrome://flags” menüsü üzerinden aktif edebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome 68 Windows 10

Google Chrome 68’in en önemli yeniliği HTTPS

Chrome 68, artık tüm HTTP siteleri “güvenli değil” olarak işaretliyor. Bu siteleri adres bölümünün sol tarafına konan işaret ile uyaran şirket, böylelikle her siteyi HTTPS’ye geçmeye zorluyor. HTTPS kullanan sitelere girdiğiniz zaman bilgiler sadece karşı taraf ve sizin tarafınızdan okunabilecek şekilde şifreleniyor. HTTP ile yapılan bilgi alışverişinde ise herhangi bir şifreleme bulunmuyor. Şirket attığı bu adımla HTTPS’ye geçmeyen site bırakmayacak gibi görünüyor. Dediğimiz gibi bu da internet güvenliği çok ama çok iyi duruyor. Yeni altyapıyı “tarayıcının güvenliği için bir kilometre taşı” olarak nitelendiren firma, yeni sürümde birçok hatanın düzeltildiğini ve performansın artırıldığını belirtiyor.

İlgili Video

Şirketten hazırladığı eğlenceli platform