reklamı kapat

POPÜLER

Tasarımı ve ses performansıyla sınırları zorlayan hoparlör; Bang & Olufsen BeoSound 2 incelemesi

BeoSound 2

ESTETİK HARİKASI

Bang & Olufsen’ı dünyanın en özel şirketi yapan unsur ses kalitesi kadar tasarım anlayışıdırda. Tasarımda sınırları zorlayan ürünleri bizi mest eden şirket, yeni hoparlörüyle de bu iddiasını sürdürüyor. Alüminyum malzemesinden üretilen BeoSound 2’de en üst düzey malzeme kalitesi kullanılıyor. Üç farklı renk seçeneğine sahip hoparlörü kutudan çıkartıp salonumuza yerleştirdiğimizde sanki bir sanat eseriyle karşı karşıya kaldık. İster yerde ister bir sehpa üzerinde isterseniz duvarda kullanabileceğiniz hoparlör odanın havasını bir anda değiştirdi.

Piyasada çok sayıda kablosuz hoparlör yer alsa da bu hoparlörlerin çoğunun tasarımı çok iyi değil. Beosound 2 ise hiç şüphesiz piyasadaki en iyi tasarıma sahip kablosuz hoparlör. Koni şeklindeki tasarımıyla bizden tam not puan alan hoparlörün tasarımı Darth Vader’ın kaskına benziyor. Tasarımı gereği sesi 360 derece yayabilen hoparlör hangi noktada müzik dinlerseniz dinleyin aynı deneyimi yaşatıyor. Hoparlörde aynı zamanda akustik lens teknolojisi de kullanılıyor. Bu teknoloji genel ses deneyimini geliştirmek için bozulmaları en aza indirip sesin duvara olan yansımasını minimalize ediyor.

Beosound 2’de ses seviyesi kontrolü hoparlörün üzerinde yer alan üzerinden yapılabiliyor. Dokunmaya duyarlı üst yüzeyine dokunmak, hoparlörü açıp kapatmaya, birden fazla dokunmak entegre hizmetlere (TuneIn ve Spotify gibi uygulamalar) ulaşmaya imkan tanıyor. Minimalist tasarımıyla fark yaratan hoparlörün gösterişe önem veren kullanıcılar tarafından tercih edileceğini söyleyelim. Beosound 1 modeli tamamen kablosuz bir tasarıma sahipken, BeoSound 2 daha güçlü bir model olduğu için kablolu bir tasarıma sahip. BeoSound 2’yi prize takarak kullanabileceğinizi belirtelim. Besound 1’de dahili bir pil yer aldığı için BeoSound 1’i dilediğiniz yerde kullanmak mümkün.