reklamı kapat

POPÜLER

uzaylı

NASA açıkladı; Uzaylılar gerçekten var mı?

Uzaylıların varlığı hakkındaki iddialar yıllardır konuşuluyor. Dünya dışı yaşam üzerinde araştırma yapan bilim insanları konu hakkında ikiye ayrılmış durumda. NASA konuyla alakalı iddialı açıklamada bulundu.

Bir görüşe göre yaşam evrenin farklı yerlerinde ayrı ayrı ortaya çıkmıştır. Bir diğer görüş ise panspermiadır, buna göre yaşam evrende bir noktada bir kez ortaya çıkmış ve yaşama uygun gezegenlere yayılmıştır. Sözü edilen dünya dışı yaşam biçimleri bakteriyel formların basitliğinden insansı akıllı varlıkların karmaşıklığına kadar her seviyede olabilir.

NASA, yılllardır merak edilen konu hakkında önemli bir açıklamada bulundu. NASA yöneticisi Thomas Zurbuchen’a göre uzaylıların var olma ihtimali kuvvetle muhtemel bir ihtimal. Boston Üniversitesi’nde açıklamada bulunan Zurbuchen, dünya dışında bir galakside daha gelişmiş bir canlı formununun olabileceğini belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NASA’dan dünya dışındaki yaşamla ilgili önemli açıklama

Zurbuchen,”Dünya dışında yaşam var mı? Bence bu sorunun cevabı çok net bir şekilde evet. Ancak şu anda sadece bunu kanıtlayamıyoruz. Bu şekilde düşünmemin basit bir nedeni var. İnsanoğlu olarak bundan çok kısa bir zaman öncesine kadar Dünya dışında su moleküllerinin veya başka kompleks moleküllerin olabileceğini bile bilmiyorduk. Şüpheyle yaklaşıyorduk. Şimdiyse uzayda her birinin kolaylıkla bulunabileceğini biliyoruz. Elbette bu, canlı yaşamının çok rahat bir şekilde oluşabileceğini göstermiyor ancak olasılık sandığımızdan çok daha yüksek.” dedi.

İlginizi çekebilir

One Strange Rock fragmanı