reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli bisiklet Noordung
Elektrikli bisiklet Noordung

Tasarımıyla öne çıkan iddialı elektrikli bisiklet: “Noordung”

Artık elektrikli bisiklet pazarında ses getirmek ve öne çıkmak adına özel tasarımlar zorunlu. Peki bunu başarabilenler var mı? Cevap kesinlikle evet.

Eurobike 2022 kapsamında görücüye çıkarılan elektrikli bisiklet Noordung, motosiklet ilhamlı retro tasarım ile modern donanımları bir araya getiriyor. Bizce gerçekten kışkırtıcı görünen model, benzin deposu şeklinde tasarlanan pil paketiyle de fark yaratmayı biliyor. Direkt olarak şehir içi kullanımına odaklanan bisiklet, Pirelli Angel GT Urban lastikler üzerinde yol alıyor ve Magura CT4 imzalı disk frenler ile kontrol altında tutulabiliyor. Arkasında 250W gücünde bir elektrik motoru yer alan Noordung, bununla yasal limitler çerçevesinde 25 km/s hıza kadar çıkabiliyor. 300Wh pil paketiyle 60 km’ye kadar pedal desteği getiren model, sadece tek bir renkte tasarlanmış.

Yerleşik aydınlatma sistemleri taşıyan ancak çamurluk ile gelmeyen bisiklet, gidonuna hemen her modele uyan bir telefon tutacağı konumlandırıyor. Akıllı telefonlara Bluetooth üzerinden bağlanabilen ve yerleşik hoparlörler (Boombox olarak geçen benzin deposu benzeri pil paketinde) üzerinden sürüş sırasında müziksiz bırakmayan Noordung, ilginç olarak yerleşik bir hava kalitesi sensörüne de sahip. Bisiklet bu sayede daha temiz havaya sahip bisiklet rotalarının bulunmasını kolaylaştırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toplam 20 kg kadar bir ağırlığı bulunan elektrikli bisiklet Noordung için açıklanan fiyat maalesef hiç düşük değil. Modelden limitli sayıda üretileceği ve fiyatının tam 7 bin euro olacağı belirtiliyor. Bu fiyat yurt dışı için dahi çok ama çok yüksek seviyede yer alıyor.

Elektrikli bisiklet Noordung yanında bu da ilginizi çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili ile tanışın