reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

elektrikli bisiklet: "Gemini X"

Açık gövde tipini benimseyen yeni elektrikli bisiklet: “Gemini X”

Elektrikli bisiklet pazarının en yeni modeli Fucare firmasından gelen Gemini X oldu. Bu model için açık yapılı iki gövde hazırlanmış.

Advertisement

Fucare imzalı Gemini X, ufak yapılı ve birbirine kaynaklanmış parçalardan oluşan açık yapılı bir gövde üzerine kuruluyor. “Step-through” versiyonu ile daha rahat iniş / biniş sunan bisiklet, arkada 750W gücünde bir elektrik motoru taşıyor. Bu motor ile pedal çevirmeden 32 km/s hıza ulaşılabiliyor. Sürece pedal da dahil edilirse hız 45 km/s seviyesine kadar artırılabiliyor. Model, açık gövde yapısının da etkisiyle iki farklı pil ile geliyor. Bir pil ortada yer alırken, diğeri selenin arka alt kısmına konumlandırılmış. İki pil toplamda 998 Wh kapasite ve motosiklet benzeri pedalsız sürüş için 88 km menzil getiriyor. Pedal desteğiyle ise 130 km kadar yol yapılabiliyor. Bu menzil değerleri elbette sürücü ağırlığı ve yolun durumuna göre çok hızlı şekilde değişebiliyor.

Gövdesi ile 181 kg yük taşıyabilen yani sağlam hazırlanan elektrikli bisiklet, kalın lastikleri ve öne konumlandırılan süspansiyon sistemi ile konforlu bir sürüş vadediyor. Yerleşik LED aydınlatma ve disk frenler ile donatılan Gemini X, arkasında bir yolcu ya da yük de taşıyabiliyor. Tüm bilgileri gidondaki 5,3 inç renkli LCD ekranda gösteren bisiklet, Shimano vites sistemi üzerine kuruluyor ve kayış değil zincir kullanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerleşik çamurluklar da unutulmayan Gemini X, yurt dışında 1.899 dolardan başlıyor. Benzer kalitede olmasa da Türkiye’de satılan buna benzer yapılı bazı elektrikli bisiklet modelleri de bulunuyor.

-Firmanın bisiklet modeli kalın lastikleriyle kum üzerinde rahat şekilde hareket edebiliyor, daha kalın dişli lastikler ile arazi potansiyeli de getiriyor-

Yeni elektrikli bisiklet Gemini X yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı