reklamı kapat

POPÜLER

2020 Türkiye Ralli Şampiyonası

TOSFED Yıldızını Arıyor 2022 elemeleri başlıyor

Bu yıl 4. kere düzenlenen ve otomobil sporlarına ilgili gençleri pistlere kazandırmayı hedefleyen TOSFED Yıldızını Arıyor projesi için son düzlüğe girildi.

Ehliyet sahibi, 28 yaş ve altı gençleri otomobil sporlarına kazandırmayı hedefleyen projenin 1. grup elemeleri 241 katılımcı ile, 11-12-13 Mayıs 2022 tarihlerinde TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde yapılacak. İlk elemelerin ardından belirlenecek 20 erkek ve 5 kadın katılımcı final elemelerine hak kazanacak. Tüm katılımcıların Fiat Egea yarış otomobilleri ile zamana karşı yarıştığı 30-31 Ağustos,01-02 Eylül tarihlerinde yapılacak ikinci elemelerde de 25 kişi belirlenecek ve toplam 40 erkek 10 kadın aday, 29-30 Eylül’de iki günlük final elemelerine katılacaklar. Eğitimler ve final elemeleri sonunda en hızlı 10 erkek ve 4 kadın sürücü, hiçbir bedel ödemeden Fiat Egea yarış otomobilleri ile 3 yarışlık 2022 TOSFED Yıldızını Arıyor serisinde yarışma imkânı bulacak. Bu 3 yarış sonunda ise kadınlar ve erkeklerde 2022 yılının yıldızları belirlenmiş olacak.

TOSFED Yıldızını Arıyor ikinci grup elemelerinin kayıtları 02 Ağustos 2022 tarihinde sona erecek. Proje için lisans ve kayıt işlemleri www.tosfedyildiziniariyor.com sitesi üzerinden online olarak yapılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TOSFED Yıldızını Arıyor için 1200 başvuru gelmişti

Federasyon Başkanı Eren Üçlertoprağı yaptığı açıklamada “İlk 3 senesinde 1200’ü aşkın genç sürücüyü otomobil sporlarıyla tanıştırdığımız TOSFED Yıldızını Arıyor projemize, mayıs ayında başlıyoruz. Otomobil sporlarına ilginin giderek arttığı bu dönemde kendine güvenen tüm gençlerimize açık elemeler ile, yeni yetenekler keşfetmeyi ve sporumuza kazandırmayı hedefliyoruz.” dedi. Detaylar LOG.com.tr’de olmaya devam edecek.

İlginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın