reklamı kapat

POPÜLER

2020 Türkiye Ralli Şampiyonası

TOSFED Yıldızını Arıyor 2022 için beklenen start verildi

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından 2017 yılından bu yana düzenlenen “TOSFED Yıldızını Arıyor” yarışması 2022 senesi için başladı.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından FIAT katkılarıyla 2017 yılından bu yana düzenlenen ve otomobil sporlarına yeni yetenekler kazandırmayı hedefleyen “TOSFED Yıldızını Arıyor” sosyal sorumluluk projesinin ilk grup elemeleri tamamlandı. TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde 11-13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen 1. grup elemeleri ehliyet sahibi 28 yaş ve altı 241 katılımcıyla gerçekleştirildi.

Elemelerin ilk gününde Doğa Tosun, Berkay Erdoğan, Berk Doğa Petek, Efe Arı, Emre Özcan Karademir, Berkay Akça ve Barış Bülbül, ikinci günüde Metehan Bayram, İsfendiyar Mert Gür, İsa Berk Erkal, Mert Süleyman Tepe, Mehmet Yasin Özgül, Hasan Tayyip Güzey, Kaan Akgöz, üçüncü gününde Mustafa Pısıl, Yunus Kurt, Mustafa Önder Kurt, Ömer Boduroğlu, Zekeriya Emirhan Bektaş ve Yunus Güzel final elemelerine katılmaya hak kazanan isimler oldular. Kadınlar arasında yapılan elemeler sonucunda ise Betül Gözde Öner, Buse Tınaztepe, Reyhan Aleyna Özen, Betül Pınar ve Tuğba Bütün final elemelerine yükseldiler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TOSFED Yıldızını Arıyor yarışları Fiat Egea ile gerçekleştiriliyor

30 Ağustos -02 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “TOSFED Yıldızını Arıyor” ikinci grup elemelerinin kayıtları 2 Ağustos’ta sona erecek. Elemelerin ardından, eğitimler ve final elemeleri sonunda belirlenecek olan en hızlı 10 erkek ve 4 kadın sürücü, hiçbir bedel ödemeden Fiat Egea yarış otomobilleri ile 3 yarıştan oluşan 2022 TOSFED Yıldızını Arıyor serisinde yarışma imkanı bulacak.

İlginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın