reklamı kapat

POPÜLER

Telegram

Telegram, “İndirme Yöneticisi” dahil yeni özellikler kazandı

WhatsApp gizlilik olayları patlak verince devasa sayıda kullanıcı kazanan Telegram, 2022’nin ikinci güncellemesini yaptı.

Telegram tarafından bugün itibarıyla herkese gönderilmeyen başlayan güncelleme için firma tarafından şu özet yapıldı: “Bugünkü güncelleme, indirmelerinizi kontrol etmenize, belgeleri hızlıca paylaşmanıza, göndermeden önce medya albümlerini yeniden düzenlemenize, kanalınızı bir TV kanalına dönüştürmenize ve daha pek çok şeye yardımcı olacak araçlar getiriyor.” Burada en çok dikkat çeken “İndirme Yöneticisi” oluyor. Firma bunun kendisi şöyle açıklıyor: “Telegram kullanıcıları, her biri 2 GB’a kadar olan her türden dosyayı gönderebilir ve sınırsız bulut depolama alanıyla bunlara herhangi bir cihazdan erişebilirler. Dosyalar aktif olarak indirilirken artık Arama çubuğunda yeni bir simge görünecektir. Tüm indirmeleri veya tek tek öğeleri görüntüleyip yönetmek, duraklatıp devam ettirmek, önceliğini artırmak veya sohbette görüntülemek için simgeye dokunun veya Arama’daki ‘İndirilenler’ sekmesine gidin.”

Android tarafında gece modu açıkken şeffaf bir arayüz sunmaya başlayan popüler uygulama, canlı yayın altyapısında da önemli bir adım atıyor. Burada şu açıklama yapılıyor: “Gruplar ve Kanallar, sınırsız izleyici ile canlı video yayınlarını destekler. Profesyonel blog yazarlarının ve gazetecilerin abonelerine ulaşmak için Telegram canlı yayınlarını giderek daha fazla kullandığını fark ettik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu güncellemeyle, OBS Studio ve XSplit Broadcaster gibi canlı yayın araçlarından yayın yapabilirsiniz. Böylece herhangi bir Telegram kanalını profesyonel bir TV kanalına dönüştürerek bilgi bantlarını ve çoklu ekran düzenlerini kolaylıkla ekleyebilirsiniz.”

Yeni Telegram güncellemesi hem Android hem de iOS için kullanıma sunulmuş durumda.

Yeni Telegram özellikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

İLGİLİ HABERLER