reklamı kapat

POPÜLER

Telegram

Telegram, sohbet temaları dahil yeni özelliklerini duyurdu

WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesi sonrasında kullanıcı sayısını ciddi şekilde artıran Telegram için önemli bir güncelleme geldi.

Telegram tarafından yayımlanan yeni güncelleme için temel olarak şu açıklama yapıldı:

“Bugünün güncellemesi, bireysel sohbetler için farklı temalar belirlemenize, tam ekran efektlerine sahip etkileşimli ifadeleri kullanarak duygularınızı sevdiklerinizle paylaşmanıza, gruplarda ayrıntılı okundu bilgisini görmenize ve canlı yayınlardan video ve ses kaydetmenize olanak tanır.”

Burada dikkat çekenler arasından sohbet temaları yer alıyor. Firma bu konuda tasarımcılarımız belirli özel sohbetlere uygulayabileceğiniz 8 yeni tema oluşturdu açıklamasını yapıyor. Yeni temaların her biri renkli gradyan mesaj baloncukları, güzel hareketli arka planlar ve benzersiz arka plan desenleri içeriyor.

Burada canlı yayın odaklı yenilik de dikkat çekiyor. Artık yöneticiler canlı sürümü kaçıranlar için yayınlamak üzere Canlı Yayınları ve Görüntülü Sohbetleri kaydedebiliyor.

Sürekli olarak yeni özellikler kazanan popüler uygulama, Türkiye’de de büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. Servis için yapılan güncellemenin tüm detaylarına direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Telegram geçen ay da güzel bir adım atmıştı

Telegram için görüntülü grup arama özelliği gerçekten çok uzun zamandır bekleniyordu ve gelmesi çok uzun sürmüştü. Ancak bir kere gelince firma bu yeni dönemi genişletmeye başladı.

Burada ilk adım ise büyük olmuştu. Mobil sürümlere yeni yapılan güncelleme ile Telegram artık Görüntülü Grup Aramaları 2.0 başlığı altında 1.000’e kadar izleyiciyi ve sınırsız sayıda sesli dinleyiciyi destekliyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti