reklamı kapat

POPÜLER

Telegram

Telegram, gerçekten sınırsız canlı yayın dönemini başlattı

WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesi sonrasında kullanıcı sayısını ciddi şekilde artıran Telegram için önemli bir güncelleme daha geldi.

Hatırlarsınız Telegram için görüntülü grup arama özelliği gerçekten çok uzun zamandır bekleniyordu ve gelmesi çok uzun sürmüştü. Ancak bir kere gelince firma bu yeni dönemi genişletmeye başladı.

Burada ilk adım büyük oldu. Mobil sürümlere yeni yapılan güncelleme ile Telegram artık Görüntülü Grup Aramaları 2.0 başlığı altında 1.000’e kadar izleyiciyi ve sınırsız sayıda sesli dinleyiciyi destekliyor.

Firma bununla da sınırlı kalmak istemedi. Yapılan son güncelleme için firma şunları söyledi:

“Önceki güncellememiz, Görüntülü Grup Aramalarını canlı yayınlar için güçlü bir araç haline getirdi ve artık canlı yayının izleyici sayısı sınırsız (kanalınızın popülaritesi veya Dünya’nın nüfusu, hangisi sizin durumunuzla daha alakalıysa) yapıldı.

Bir kanalda Canlı Yayın veya bir grupta Görüntülü Sohbet başlatın; her ikisi de artık sınırsız izleyiciyi destekliyor. Kendi TV kanalınızı işletme gücü burada, cebinizde.”

Evet firma artık canlı yayınlara bir izleyici sınırı koymuyor ve bu gerçekten dikkat çekiyor. Bu arada başka yenilikler de var. Örneğin haberleri takip etmek için artık sohbet listenize dönmeden takip ettiğiniz kanallar arasında gezinebiliyorsunuz. Bir kanalın altına ulaştığınızda, bir sonraki okunmamış kanala gitmek için yukarı çekmeniz yeterli oluyor.

Hepsine ek olarak popüler çıkartmalar artık çıkartma panelinizdeki Son Kullanılanlar’ın yukarısında gösteriliyor, yeni hareketli ifadeler geliyor. Yeni sürümün tüm detayları burada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Telegram kurucusunun açıklaması halen akıllarda

Telegram kurucusu Pavel Durov, kısa süre önce bir açıklama yapmış ve “iPhone sahibi olmak sizi Apple’ın ‘dijital kölesi’ yapar” demişti

Durov, “Uygulamamızı test etmek için iPhone’u her kullandığımda kendimi Orta Çağ’a geri gönderilmiş gibi hissediyorum” gibi garip bir açıklamada da bulundu.

Burada iPhone’ların halen 60 Hz ekran kullanmasına da eleştiri yapan Pavel Durov, iPhone’un en kötü özelliği olarak, sadece App Store’da bulunan uygulamaların, yedek kopya oluşturmak için yalnızca iCloud’un kullanmasını gösterdi.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti