reklamı kapat

POPÜLER

Televizyondan alışveriş

 - Güncelleme: 05 Şubat 2009 02:09

İnternetin başından kalkamıyor ve televizyondan gözünüzü alamıyorsanız Panasonic VIERA CAST ile mutlaka tanışmalısınız. Panasonic, dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden biri olan Amazon.com ile yaptığı anlaşmayla, 2009 serisinde yer alan HDTV ve Blu-ray cihazlarına Amazon Video On Demand özelliğini de ekleyerek, televizyon ve interneti bir araya getiriyor. Tanıtımı yapılan VIERA CAST özelliğine sahip televizyonlar, bilgisayar, harici disk veya bir DVD/CD kutusuna ihtiyaç olmadan televizyonun içine yerleştirilmiş bir internet arayüzü sayesinde, YouTube videolarını ve Picasa Web albümlerindeki dijital resimleri sadece tek bir tuşla izleme olanağı sunuyor. Ayrıca Amazon Video On Demand‘in 40.000’den fazla film ve TV programı seçeneğini de VIERA Cast ile izlemek mümkün hale geliyor.

AMAZON’DAN ALIŞVERİŞ
VIERA Cast, üzerinden Amazon Video On Demand’de son çıkan filmleri DVD olarak çıktıkları gün izlemek mümkün. Bu sayede kullanıcılar içeriğin başlıklarını indirmeye ve beklemeye gerek duymadan, herhangi bir üyelik ücreti ödemeden istedikleri filmleri anında kiralayabiliyor veya isteği dahilinde satın alabiliyor. Ayrıca bilgisayar ile internet üzerinden VIERA TV ve Panasonic Blu-Ray oynatıcı Video Kitaplık özelliklerini kullanarak, satın alınan programların sanal kitaplıklarda saklanması da mümkün. Otomatik güncelleme özelliğiyle Bloomberg üzerinden hava durumu bilgileri ve finansal verilere de ulaşmak mümkün.

YÜKSEK KALİTELİ VİDEOLAR
En yüksek kalitedeki videoları gelişmiş h.264 codec’i kullanarak veren Amazon Video On Demand; 300, 600, 900 ya da 1200 kbps transfer hızlarından en uygununu otomatik olarak seçerek, en iyi kalitede görüntülerin elde edilmesini sağlıyor. VIERA CAST teknolojisinden yararlanacak olan Panasonic kullanıcıları 1,99 – 3,99 dolar arası fiyatlarda binlerce film, TV programı ya da dizi kiralayabilecek, satın almak için ise 9,99 – 14,99 dolar aralığındaki fiyat avantajından yararlanabilecekler.

İLGİLİ HABERLER