reklamı kapat

POPÜLER

DopingBox

Televizyonlar DopingBox’la eğlence merkezine dönüşüyor

Doping internet servis sağlayıcısını da bünyesinde barındıran Millenicom, ev eğlencesinin boyutunu değiştirmeyi amaçlayan internet kutusu DopingBox‘ı duyurdu. DopingBox, hem bütün televizyonları akıllı özelliklerle donatıyor hem de dijital bir yayın platformu gibi çeşitli film ve dizi içeriklerini kullanıcılarla buluşturuyor.

Medya oynatıcılarla aynı büyüklükte bir kutu olan DopingBox, aslında Android işletim sistemiyle çalışan mini bir bilgisayar. Android’li bir cihazda yapabileceğiniz ne varsa DopingBox’la da yapabiliyorsunuz. Bunlar arasında Facebook ve Twitter güncellemelerini görmek, YouTube‘dan video izlemek ve Spotify‘dan müzik dinlemek de yer alıyor. Özel bir kullanıcı arayüzüyle gelen cihazda erişmek istediğiniz fonksiyon ve uygulamalar sekmelerle ayrılmış kutular içinde görünüyor. İsterseniz yeni uygulamalar indirip bu kutularda yer alan uygulamaları değiştirebiliyorsunuz. Cihaz, LG’nin akıllı televizyonlarıyla birlikte gelen Magic Remote’a benzer bir uzaktan kumandayla kontrol ediliyor.

DopingBox
DopingBox’u benzer cihaz ve servislerden ayıran ise zengin film ve dizi kütüphanesi. Sinema TV, Cinemayo gibi farklı uygulamalardan gelen içeriklerle zenginleşen kütüphanede sayısı 500’ün üzerindeki en güncel dizi ve filmlere ulaşmak mümkün. Cihazdaki tüm video içeriklerin tamamına ücretsiz olarak istediğiniz zaman erişebiliyorsunuz ve internet üzerinden akış olarak izleyebiliyorsunuz. Önbellek kullanmayan sistem, siz ilgili film ya da diziyi açtığınız anda oynatmaya başlıyor ve internet hızınızın yüksekliğine göre görüntü kalitesini birkaç saniye içinde optimize ediyor. Piyasaya çıktığı tarihte içeriklere altyazı ve orijinal dil desteğinin de geleceği belirtiliyor.

DopingBox tek bir abonelik paketiyle satışa sunulacak. Kullanıcılar ilk üç ay boyunca aylık 9,99 TL, sonrasında ise 19,99 TL ödeyerek cihazın sunduğu avantajların keyfini sürebilecek.