reklamı kapat

POPÜLER

Temel ihtiyaçlara özel; General Mobile GM 9 Go incelemesi

General Mobile GM9 Go

DİĞER DONANIM DETAYLARI

Modelin fiyatına nazaran güzel diyebileceğimiz bir ekranı bulunuyor. Burada 5,5 inç 720×1440 piksel bir IPS LCD ekran bizleri karşılıyor. 16 milyon renk gösterebilen ekran, yeterli parlaklığa ve renk doygunluğuna sahip. Direkt güneş ışığı altında dahi kullanabiliyorsunuz. Bu ekranı çizilmelere dayanıklı Gorilla Glass cam ile koruyan General Mobile GM 9 Go, 3.500 mAh kapasitesinde bir pile sahip. Bu çıkarılabilen pil kutuda sunulan şarj cihazıyla ortalama bir sürede doldurulabiliyor. Kullanımınıza bağlı olarak bir günü rahatlıkla çıkaran pil, cihazın beğenimizi kazanan detayları arasında yer alıyor.

GM 9 Go’nun hiç iddialı olmadığı alanların başında ise kesinlikle kamera tarafı geliyor. Telefonun arkasında 13 MP f2.0, önünde ise 5 MP f2.2 selfie kamerası bizleri karşılıyor. Bu kameralar kesinlikle çok kaliteli fotoğraflar sunmuyor. Zaten böyle uygun fiyatlı giriş seviyesi bir telefondan da yüksek kalite beklemek doğru değil. Ancak bu cihazla yine de özellikle arka kamera ile güzel ışıkta net fotoğraflar çekebilirsiniz. Telefonun kamera arayüzü aşırı seri çalışmıyor ancak birçok ayara erişim imkanı veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kutusundan çıkan kulaklık ile çalışan bir FM Radyo uygulaması bulunan cihaz, hafıza kartı ile artırılabilen 16 GB dahili depolamaya sahip. Kullanılabilir hafızası 12 GB olan telefon, görüldüğü üzere çok büyük bir depolama alanı vermiyor fakat depolama konusu Go / Lite uygulamaları ile büyük ölçüde halledilebiliyor. Çekilen fotoğrafları depolamak içinse limitsiz “bulut depolama” alanı veren Google Fotoğraflar yardımınıza koşuyor. Giriş güvenliği için parmak izi sensörü olmadığı gibi yüz tanıma sistemi de bulunmayan General Mobile GM 9 Go, burada sadece parola ve desen temelli güvenlik sunuyor. Stereo değil mono hoparlörü bulunan GM 9 Go, bizce yeterli bir ses sunuyor. Ses en sonuna kadar açıldığı zaman bozulma yapmıyor ya da netliğini kaybetmiyor. Cihazın sesi konusunda hayal kırıklığı yaşayacağınız hiç düşünmüyoruz. Hepsine ek olarak modelin suya dayanıklı olmadığını da belirtmeden geçmeyelim.