reklamı kapat

POPÜLER

Tesla X LOG Tasarım

Tesla araçlar için yakında X uygulaması geliyor

Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya göre Tesla’nın Model serisi araçları için yakında X uygulaması geliyor.

Henüz net tarih belli değil ancak kişiler X servisine yakında Model serisi araçların devasa dokunmatik ekranları üzerinden de erişim sağlayabilecek. X ve Tesla bundan önce bir reklam detayıyla gündeme gelmişti. Ortaya çıktığı kadarıyla Elon Musk’ın şirketi Tesla, Elon Musk’ın diğer şirketi X‘e şimdiye kadar 200 bin dolar reklam harcaması yapmış. TechCrunch tarafından görülen raporlara göre Tesla, üsttekine ek olarak X’e ne oldukları tam olarak belli olmayan bazı diğer anlaşmalar / işler karşılığında 2023 yılında yaklaşık 50 bin dolar, Şubat 2024’e kadarsa 30 bin dolar kadar ödeme yapmış. Aynı şekilde X şirketi de Tesla’ya 2023 yılında 1 milyon dolar ve Şubat 2024’e kadar yaklaşık 20 bin dolar ödeme gerçekleştirmiş (Bunların ne için olduğu da bilinmiyor).

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Verilere göre Elon Musk’ın bir diğer şirketi SpaceX, Tesla’ya 2023’te 2,1 milyon dolar ve Şubat 2024’e kadarsa yaklaşık 800 bin dolar ödemiş (Bunların da ne için olduğu bilinmiyor). Tesla, SpaceX’e 2023’te 700 bin dolar ve Şubat 2024’e kadarsa 100 bin dolar ödemiş (Yine ne için olduğu bilinmiyor). Tesla, Musk’ın tünel açma girişimi The Boring Company‘e oluşan maliyetler özelinde 2023 yılında 200 bin dolar ve Şubat 2024’e kadarsa 1 milyon dolar ödeme gerçekleştirmiş.

X bundan önceyse botları önlemek için yeni kullanıcılardan ufak bir ücret alma planıyla ses getirmişti. Kaçıranlar için Elon Musk’ın resmi olarak yaptığı açıklamaya göre X yakında yeni kullanıcılardan içerik paylaşma, paylaşım beğenme, yanıtlama ve yer imi ekleme gibi temel imkanlar için küçük bir ücret almaya başlayacak.

Burada 1 dolarlık bir ücret talep edilecek gibi görünüyor ve bu ücretin sadece üç ay boyunca isteneceği belirtiliyor. Platformu saran ve sayıları sürekli olarak artıyor gibi duran botların azaltılması için en iyi yolun bu olduğunu düşünen Musk, ücretin sadece yeni kullanıcılardan talep edileceğini söylüyor.

Tesla ve X haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: GMC imzalı kaslı elektrikli bisiklet HUMMER EV

İLGİLİ HABERLER