reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Tesla Model 3 Performance yolda bulunuyor

Tesla, reklam çalışmalarına hız vermeye başladı

Elon Musk, geçtiğimiz aylarda elektrikli otomobil pazarında fırtınalar estiren şirketi Tesla için kilit gelecek planları paylaşmıştı.

Tesla, Elon Musk’ın en önemli şirketleri arasında başı çekiyor. Şu an ürün gamında Model S, Model 3, Model X ve Model Y yanında Semi ve Cybertruck gibi araçlar yer alan firma, daha fazlası için de çalışıyor. Örneğin Elon Musk tarafından yapılan bir açıklamaya göre firma iki yeni elektrikli araç planlıyor ve bunların bir tanesi aktif olarak üretime hazırlık aşamasında yer alıyor. Bu araçlardan birisi 25 bin dolar bandında satılacak olası adıyla Model 2 olacak. Firmanın çok daha geniş bir kitleye ulaşması için büyük önem arz edecek bu araç, yüksek ihtimalle açılacak Almanya fabrikasında üretilecek. Musk’ın bahsettiği diğer araç ise bir van modeli olacak ve bu elektrikli araç yüksek ihtimalle tamamen sürücüsüz kontrol altyapısı üzerine kurulacak. Elon Musk, bunlara ek olarak Tesla için başka bilgiler de verdi. Elon Musk’ın yılın başında Tesla için yaptığı dikkat çeken bir açıklaması da reklamlar ile alakalı olmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirket, eğer bilmiyorsanız kurulduğundan bu yana diğer firmalar gibi geleneksel reklam kampanyaları gerçekleştirmiyor. Ancak bu yakında değişecek denilmiş, çünkü Elon Musk şirketin son hissedarlar toplantısında izleyicilerden gelen reklamla ilgili bir soruya şu yanıtı vermişti: “Biraz reklam vermeyi deneyeceğiz ve nasıl gittiğini göreceğiz.”

Araçlarını tanıtmak için kulaktan kulağa yayılan bilgilere güvenmeyi tercih eden ve şimdiye kadar bu konuda büyük bir başarıya ulaşan şirket, normal reklamlara geçtiğimiz aylarda başlamıştı. Örneğin firma arama sonuçlarının en üstünde görünecek şekilde Google reklamları verdi.

Bu sayede daha fazla kişiye ulaşmak isteyen şirket, yeni bilgilere göre YouTube’da da reklam yayınlamaya başladı. Bu hemen aşağıda izleyebileceğiniz reklamlarda Tesla araçların güvenliğine odaklanıyor, firmanın aynı zamanda Japonya’daki bir havalimanındaki ekranlarda da reklam gösterdiği belirtiliyor.

Elon Musk ve Tesla açıklamaları yanında bu da ilginizi çekebilir: Sıvı soğutmalı OnePlus 11 Concept