reklamı kapat

POPÜLER

Disney+ Tesla

Bazı Tesla araçlardan Disney+ kaldırıldı. Ama neden? Çünkü Elon Musk Disney CEO’sunu sevmiyor…

Bazı Tesla araçlardan Disney+ servisi kaldırıldı. Ama neden? Bu adım atıldı çünkü Elon Musk Disney CEO’sunu sevmiyor…

Kaçıranlar için dünyanın en önemli teknoloji firmalarından olan ABD merkezli Apple ve IBM, başka bazı şirketlerle birlikte Elon Musk’ın antisemitik bir paylaşıma yanıt vermesinin ve bunu “asıl gerçek” olarak nitelendirmesinin ardından X’e reklam vermeyi tamamen durdurmuştu. Bu konuda bir yazı paylaşan X CEO’su Linda Yaccarino, Apple ve diğer şirketlerin yanıltıcı ve manipüle edilmiş bir makale nedeniyle reklamları kalıcı değil geçici olarak durdurduğunu söylemişti. Reklamların durdurulmasına neden olan konularda yasal bir mücadele başlatan Musk ve Yaccarino, bu konuda The New York Times’ın bir haberiyle de gündeme gelmişti. Çünkü son gelişmeler sonrasında 100’den fazla şirketin X’e reklam vermeyi durdurduğu ve bunun 75 milyon dolarlık bir kayıp anlamına geleceği aktarılmıştı. Eğer aralarında Airbnb, Netflix, Microsoft ve Ubisoft gibi şirketlerin olduğu reklam verenler geri gelmezse, şirketin reklam gelir kaybı tahminlerden daha çok artabilir denilmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu konuda özellikle Elon Musk’ın inanılmaz çıkışı ses getirmişti. The New York Times tarafından düzenlenen etkinliğe katılan Musk, yukarıdaki konuda sorulan sorulara hiç beklenmedik şekilde küfür ederek cevap vermişti. İşte tüm bu olayların üstüne X’e reklam vermeyi kesen şirketler arasında Disney de yer alıyor ve Elon Musk bir süredir özellikle Disney CEO’su Bob Iger’ı hedef alıyor. Disney’in X’e reklam vermeyi bırakıp Meta’nın son dönemde çocuklar ile alakalı uygunsuz içerikler ile ses getiren şirketlerine reklam vermesini hedef alan Musk, ayın başında Disney CEO’su Bob Iger’ın açık açık kovulması gerektiğini dahi belirtmişti: “Derhal kovulmalı. Walt Disney, Bob’un şirketine yaptıklarından dolayı mezarında ters dönmüştür.”

Şimdi ise spesifik olarak Elon Musk’ın başında olduğu Tesla merkezli bir gelişme gündeme geldi. Electrek’in bir kaynaktan edindiği bilgiye göre Tesla geçen hafta Disney+’a herhangi bir neden açıklamadan uygulamalarını araçlarındaki Tesla Theatre’dan kaldıracağını bildirdi. Birkaç gün sonra bir bildirim daha geçen Tesla, Disney’e uygulamayı yalnızca daha önce uygulamayı hiç kullanmamış Tesla sahipleri için kaldıracağını söyledi ve bunu gerçekten de yaptı. Şu an birçok Model serisi araç sahibi Disney+’a aracı içindeki sistemden erişemiyor.

Yani sonuç olarak Elon Musk’ın Disney CEO’suna yönelik X merkezli öfkesinden çok sayıda Tesla sahibi zararlı çıktı… Tesla yapılan açıklamaya göre Disney+’ı  2021 yılındaki güncelleme kapsamında Tesla Threatre’a eklemişti.

Elon Musk haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER