reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3 Performance

Tesla, bir üst düzey yöneticiyi daha kaybetti

Dün Tesla Cybertruck modelinin üretim sorumlusu şirketten ayrılma kararı almıştı. Bugün ise yapay zeka tarafında bir kayıp yaşandı.

Tesla son dönemde çok sayıda büyük işten çıkarma yaptı. Buna ek olarak firmadan çok üst düzey yönetici de ayrıldı. Kendi içinde büyük bir yeniden yapılanmaya giren firmadan bugün ise 9 yıllık çalışan Paril Jain’in ayrıldığı duyuruldu. Şirketin yapay zeka konusundaki (Özellikle otomatik pilot tarafında çalışmış) en önemli isimlerinden olan Jain, yapılan açıklamaya göre Tesla’dan, Twitch ve Cruise’un kurucu ortağı Kyle Vogt tarafından hayata geçirilen ve robotlara odaklanan bir girişim olan The Bot Company’nin kurucu ortaklarından birisi olmak üzere ayrıldı. Firmadan dün de Tesla Cybertruck modelinin üretim sorumlusu ayrılmıştı. “Renjie Zhu” isimli yönetici şirketi neden bıraktığını halen resmi olarak açıklamıyor, Zhu’nun Tesla’nın Gigafactory Shanghai’daki Model 3 ve Model Y üretim hatlarının üretim operasyonlarından sorumlu olduğu da söyleniyor. Türkiye’de resmi olarak satılmayacak hatta yasalar gereği birçok Avrupa ülkesinde de elde edilemeyecek Cybertruck, şu an sadece ABD’de satılıyor ve biliyorsunuz son dönemde güzel haberler ile gündeme gelmiyor. Kaçıranlar için Tesla geçtiğimiz hafta tüm Cybertruck teslimatlarını bir haftalığına durdurdu çünkü aracın gaz pedalında mekanik bir sorun bulunuyordu. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşte bu sorun nedeniyle geçtiğimiz günlerde 3.878 kadar Cybertruck geriye çağırıldı (ABD’de satılan tüm araçlar). National Highway Traffic Safety Administration tarafından yapılan geri çağırma kapsamında Cybertruck sahiplerinin Tesla servislerine gitmesi ve pedal değişimi yaptırması gerekiyor. Yaşanan sorun kısa süre önce direkt olarak burada izleyebileceğiniz bir TikTok videosuyla da gözler önüne serilmişti. Aktarıldığı kadarıyla aracın gaz pedalı üstündeki kısım sürüş sırasında yerinden çıkarak gazı yüzde 100 basılı şekilde bırakabiliyor. Buna gaz pedalının ön kısmındaki tasarım tercihi neden oluyor, öne doğru giden pedal olduğu yerde takılı kalıyor.

Tesla haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition tanıtıldı

İLGİLİ HABERLER