reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Ankara

Tesla İstanbul’daki ilk mağazasını açıyor

Elektrikli otomobil pazarının en üstünde yer alan ismi Tesla İstanbul’daki ilk mağazasını bugün itibarıyla açıyor.

Bu gelişme firma tarafından burada, “Tesla İstanbul’da ilk mağazasını açıyor. Bu heyecanlı günümüzde bizi ziyaret edin. Test Sürüşü yapmak isterseniz dilediğiniz saat için takvimden kaydınızı tamamlayın.” açıklamasıyla duyuruldu. İstanbul Metropol AVM merkezli mağazada, Model Y yakında incelenebilecek ve birçok konuda bilgi alınabilecek. Daha önce ise Ankara merkezli bir adım atılmıştı. Bu konuda Tesla Türkiye’den Emir Tunçyürek aşağıdaki paylaşımı yapmış ve orada, “Merhaba Ankara! Bugün itibariyle Armada AVM’de açılan Tesla mağazamızı ziyaret edebilir, Model Y test sürüşü yapabilir ve elektrikli ulaşıma geçişinizi uzman ekiplerimizden alacağınız destek ile hızlandırabilirsiniz. Tesla deneyimine herkesi bekliyoruz!” yazarak test süreci için buradaki bağlantıya yönlendirme gerçekleştirmişti.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla daha önce menzil odaklı bir haberle gündeme gelmişti. Şirket dün çıkan haberlere göre ABD’deki Model S, Model Y ve Model X menzil verilerini eskiye oranla azalttı. Örneğin Tesla’nın resmi sitesinde Model Y’nin Performans donanımı için artık 303 mil değil 285 mil tahmini menzil değeri gösteriliyor. Model Y için hazırlanan “Uzun Menzil” sürümü ise 330’dan 310 mile düşürülmüş durumda. Aktarıldığı kadarıyla Model X’in Plaid versiyon 333 milden 326 mile düşmüş, Model S Plaid ise 19 inç jantlı konfigürasyonu ile 396 milden 359’a çekilmiş durumda. Tesla tarafından üretilen ve satılan Model serisi elektrikli araçların menzil değerleri geçtiğimiz yıl ortaya atılan iddiaya göre firma tarafından şişiriliyor.

Bu konuda şimdiye kadar çok fazla şikayet alan ve bu yüzden menzil değerlerinde bazı güncellemeler yapmak zorunda kalan firma, birçok sürücüye göre menzil konusunda verdiği sözleri tam olarak tutmuyor. Kendi menzil verilerini normalde uygulanabilir olmaktan uzak, aşırı optimal şartlar üzerinden verdiği söylenen firma, daha önce duyduğumuz kadarıyla ABD merkezli olarak gelen menzil şikayetlerini olabildiğince azaltmak adına özel bir ekip dahi kurmuş. Bu Las Vegas merkezli olarak 2022’de kurulan ekibin amacı, aracının menzili açıklanan resmi veriden daha düşük olan kişilerin şikayet bildirimlerini ve resmi servise gelme talebini olabildiğince azaltmak olmuş.

Tesla haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Franky Zapata’dan yeni hava aracı