reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft LOG Tasarım

Alphabet ve Microsoft son çeyrek sonuçlarını açıkladı, Google One 100 milyona ulaştı

Çatı şirket Alphabet ve yazılım devi Microsoft son çeyrek sonuçlarını açıkladı, ek olarak Google One 100 milyona ulaştı.

Google’ın çatı şirketi Alphabet, 2023’ün son çeyreğinde 86 milyar dolarlık bir gelir açıkladı. Firmanın son çeyrekteki net operasyon geliri ise 23,7 milyar dolar oldu. 2022’nin son çeyreğine oranla ciddi bir artış gören firma, son çeyrekte sadece YouTube ve reklam gelirlerinden 9,2 milyar dolar para kazandı, bulut tarafından ise 9,1 milyar dolar gelir elde edildi. Abonelikler üzerinde 10,7 milyar dolar gelir sağladıklarını açıklayan firma, devasa işten çıkarmalar yaptığı bir dönemde oldukça büyük gelirler ile hem dikkat çekti hem de tepki topladı. Bu arada son çeyrek kapsamında bir açıklama yapan Google CEO’su Sundar Pichai, Türkiye’de de kullanılabilen Google One bulut hizmetinin yaklaşık 100 milyon aboneye ulaştığını aktardı. Yazılım devi Microsoft ise son çeyrekte 62 milyar dolar toplam, 21,9 milyar dolar net operasyon geliri duyurdu. Google gibi büyük işten çıkarmaların ortasında devasa gelirler paylaşan firma, gelir konusunda 2022’nin son çeyreğine oranla hatırı sayılır bir artış elde etti. Oyun ve Xbox tarafındaki gelirleri de büyük bir artış gören Microsoft, hatırlarsınız geçtiğimiz hafta 3 trilyon dolarlık bir değere ulaşmasıyla öne çıkmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alphabet ve Microsoft verileri yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X